şükela:  tümü | bugün
 • bugün aksayan,yolunda gitmeyen herşey-ekonomi,siyaset,bilim ve sanat üretememek,toplumsal kutuplaşma,suça eğilim-temelde kitlelerin eğitimsizliğine dayanıyor.ülkemizin en büyük sorunu bilinçli ve üretken yurttaş yetiştirememek.

  bu sorunun birden fazla nedeni var ama devletin en kısa zamanda radikal bir karar alıp türkiye'de ki bütün öğretmenleri değerlendirmeye alması lazım.öğretmenlerin mesleki yeterliğinin,psikolojik durumunun,yorumlama ve algılama gücünün,iletişim becerilerinin, bildiğini aktarabilme becerilerinin ölçülüp yeteri şartı sağlayamayan öğretmenlerin görevlerine son verilmesi lazım.yıllardır okullarda milyonlarca öğrencinin kaderiyle oynadı yetersiz öğretmenler.iyi eğitim verilemeyenler başarısız bir geleceğe sürüklendi,zalimce arkadaşları önünde dövülen çocukların psikolojileri bozuldu hayatlarında unutamayacakları travmalar yaşadılar zaten bir çoğuda şiddete ve suça eğilim gösterdi ilerleyen yıllarda.

  ikinci olarak da ivedilikle tüm üniversiteler öğretmenlik bölümlerine öğrenci alımını bir sonraki karara kadar durdurmalı ve alım yapmaya başladıktan sonra başarı sıralamasını en az yirmi beş bin civarlarında tutmalıdır.on tane türkçe neti yapabilen insanların bu müstesna mesleği yapmaya aday olmaması lazım.

  başka çaresi yok.ya acilen radikal kararlar alacağız,kısa süreliğine acı bedeller ödeyip geleceğimizi pırıl pırıl taşlarla döşeyeceğiz yada bu kokmuş eğitim düzeninin bozuk bir toplum yaratıp bizi uçuruma sürüklemesini izleyeceğiz.
 • abi böyle naif naif fikirleri gördükçe bi yandan gülüyorum bi yandan üzülüyorum. olm bir sik düzelmeyecek bu ülkede ya. iyi eğitim en basitinden düşünen insan demek. düşünen insan demek noluyo lan bu ülkede bi durun amk diyen insan demek. böyle insanı istemiyolar zaten neyin eğitimi neyin sistemi neyin düzeltmesi ya.

  süper yollar. çok affedersiniz sikime kadar.
 • ikili eğitimi zorunlu yapıp, açılacak yeni okullarla sınıf mevcudunu yirmiye düşürmek. öğretmen öğrencilerle tek tek ilgilenemedikten sonra hiçbir şeyi düzeltemeyiz. örneğin dersine girdiğim bir sınıfta iki hiperaktif, bir otizmli, üç suriyeli, on civarında bomboş öğrenci var. kırksekiz kişilik sınıfta başta bu çocuklara olmak üzere hepsine çok yazık oluyor.