• isimleri lazım değil bana kalsın. 5 sene önce çalıştığım şirket bir belediye ihalesini almıştı. ihalede falan bir fesat yok adam akıllı girdik çıktık yani onu söyleyebilirim. en azından işin o tarafında ben herhangi bir dümen görmedim. lakin çok yardımcı oldular evrak hazırlama süreçleri bilgi alma falan hepsiyle ben uğraşıyordum. rahat rahat iletişime girme cep telefonundan görevliye ulaşma falan normalde zor işler. ben belediyelerin bize yokuş yapmasına alışkındım burada bu kadar iyi davranılmasına şaşırıyordum (birazda deneyimliydim bu işlerde yani bi 30 ihaleye kadar girmiştim daha önce.)

neyse uzatmadan... başka firmalarda girdi en iyi fiyatı biz verdik aldık. 1hafta 10 gün sonra falan teminat mı ne vereceğiz bişey için yine oradayım hatırlamıyorum. mali işler direktörüde yanımda dediler yemek veriyoruz gelin mutlaka diye davetiye verildi 2 adet lakin dedi ücreti 5.000 tl. allah tan direktör yanımda yoksa inandıramazdım adamlar para istiyor diye neyse gittik bankaya çektik verdik. sonra aldık davetiyeleri döndük şirkete. aldım davetiyelerin fotokopisini koydum masraf dosyasına.

biri demiş rüşvetin belgesi mi olur diye yukarda al sana 5.000 tl lik davetiye yersen eğer yemek parası.
  • merak ediyorum çok ortaklı ve halka açık sirketler rüşveti nasıl muhasebeleştiriyor. çok kişiye danışmanlık ücreti yada işlem hızlandırma bedeli diye falan mı.
  • lockheed martin (f-16)
  • bremen başsavcılığının soruşturmasına göre thyssenkrupp'a bağlı atlas elektronik bunlardan biridir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…manlardan_rusvet.html
hesabın var mı? giriş yap