• arap saçı gibi bir durum.

*
    resmi rakamlara göre, 4 milyon suriye kökenli mülteci ve sığınmacı nüfus mevcut.
    (bkz: 4 milyon suriyeli mülteci ve sığınmacı)

*
    iranlılar rekor düzeyde konut satın alıyor. bilhassa satın almalar izmir'de.
    körfez ülkeleri istanbul'da konut satın alıyor. konut sayısı net olarak bilmiyorum fakat bayağı büyük bir sayı olduğunu tahmin ederim.

*
    körfez ülkelerinin, karadeniz'de toprak satın aldıkları biliniyor.
    antalya gibi turistik beldelerde, oteller kime ait, burada toprak satışı var mıdır bilmiyorum. tahmin ederim ki bu bölgedeki araziler pek çok şehirden daha fazla cazibelidir, yatırım imkanları açısında...

*
    türkiye'yi kaçış rotası olarak mı belirlediler nedir talep yoğun.
  • bugün bir adim daha yaklastigimiz evrilmedir;

faz 1: toplumdaki aşırı dindar kitle sazı eline aldi

faz 2: arap turistler, saç ektiriciler yağdi

faz 3: suriyeli mülteciler sokaklari doldurdu

faz 4: arap ve magreb insanlari buraya yerleşmeye başladı

faz 5: ülkenin refah ihtimalleri yer alti kaynaklarina baglandı
    (bkz: 21 ağustos 2020 karadeniz'de doğalgaz bulunmasi)

erdoğan 2023 senesinde şeyh olacakmış deyorlar hehe.
  • çok uzun yıllardır zaten var olan bir durum. en çarpıcı örneklerini zaten arap kültürüne ait bazı şeyleri insanımızın din sanmasından anlayabiliriz.
  • ilerde anlatırız bu ülkeye nasıl ihanet ettiğimizi. çocuklarımız onlardan çaldığımız geleceği anlayınca bize hain gözüyle bakacaklar. bu daha hiçbir şey görmediğimiz zamanlar; 10-15 yıl sonra herkes lanet edecek fakat geri dönmek için çok geç olmuş olacak. çevrenizde kim varsa farkındalık kazandırın, bu işin geri dönüşü yok.
  • 2002'de arkadaşlarıma gönderdiğim bir emailde şunu yazmıştım: türkiye'nin ilerde gelebileceği en iyi nokta; zengin bir arap ülkesi gibi olmaktır. zengin arap ülkelerinde herkes zengin sanmayın. zengin çok zengin, fakir çok fakir ve köle aynı zamanda. karın tokluğuna çalışan bu modern köleler aynı zamanda ekonomiyi dinamik tuttuğu gibi, dünyanın dört bir yanından diğer göçmenleri de işçilik yapmaya çekecektir. ülkenin dış görünüşü ışıltılı ve şaşaalı olacaktır. bu göçmen işçiler ve tüm yerli fakirler bu şaşaalı ortamda çalıştıkları ve zenginlere hizmet ettikleri için mutlu olacaklardır.

zenginlerin zenginliği dudak uçuklatacak. onlara erişmek imkansız hale gelecektir. ülkenin bütün nimetlerinden onlar yararlanırken kendi kurdukları tesislerde artık iyice koptukları halk, onlara hizmet etmek için varolacak, orta sınıf nerdeyse tamamen yok olacaktır. eskiden gögüs kabarttıran; asker, memur, yüksek devlet memuru vb kamusal ünvanların artık bir önemi kalmayacaktır.

ultra zenginler dünya çapında sürekli gezdikleri için zaten onların ülke politikası ile bir alakaları olmayacak devlete tam yetki vereceklerdir ki kendi haklarının korunduğundan emin olsunlar gerisi önemli değil.

keşke o emaili saklasaydım. tarih yazmışım resmen. nokta atışı yapmışım.
  • müslümanlık yani islam sayesinde türkiye türkleri müslüman olduğundan ve arapları kendi ülkesine alarak ev verdiğinden dolayı araplaşmaya başladı basbaya müslümanlaşmak islamileşmek adı altında
  • nerede bu araplar, dedirten başlık.
  • merak etme geldikleri gibi giderler. yüzyıllar boyunca arap kültürü egemen olmuş burada buna rağmen yinede türklük hakettiği yeri bulmuş. arapsevicilere gelirsek onlar da zamanla gazozdaki polo şeker gibi eriyecek.
  • (bkz: günaydın)
hesabın var mı? giriş yap