şükela:  tümü | bugün
 • tabii ki olacaktır bu zaten kaçınılmaz. suriye'de olmazsa kıbrıs'ta olay çıkaracaklar. bir şekilde anadolu yeniden işgal girişimi görecek çünkü bunun hazırlıkları yapıldı 20 yıldır. türkiye işgale hazır hale getirildi. önce tarımı ve hayvancılığı bitirdiler ki amabargolar başladığında aç kalıp boyun eğelim. sonra en stratejik kurumlarımızı, limanlarımızı, madenlerimizi satın aldılar. fetö eliyle türk ordusunun belini kırdılar ki akp o dönem bunu seyretti. türkiye'nin sigortası olan türk ordusunu çökertince işgal senaryoları önümüze gelmiş oldu. elbette işgal etmek için gelecekler, 100 yıllık yarım kalmış hesapları var. biz bu hesabı 80 yıl boyunca güçlü durarak, ordumuzu güçlü kılarak erteledik, cesaret edemediler. ve sonunda akp'yi iktidara getirip sonra onları kandırıp amaçlarına ulaştılar. bingo! ordusu çökertilmiş, tarımı hayvancılığı bitirilmiş, kendi kendine yetemeyen, üstüne bir de 5 milyona yakın ipsiz sapsız yabancıyı da ülkesine sokan bir ülke, işgale hazırdır.

  edit: özel mesajla hatırlattılar; tabii ya kozmik oda. türkiye'nin olası bir işgal ve savaş halinde izleyeceği yol haritalarının ve devlet sırlarının bulunduğu kozmik oda. fetö kozmik odaya girdi, fetö kim? amerika. niye girdiler kozmik odaya? sözüm ona bülent arınç'a suikast yapılacaktı. nerede şimdi bülent arınç? akp'den şutlandı. amerika kozmik odamıza girerken akp ne yapıyordu?

  edit2: uyaran arakadaşlar var; akp fetö'yü sadece izlemedi, aynı zamanda işbirliği yaptı diyorlar. evet doğru arkadaşlar tabii ki öyle, bunu kendileri de biliyor zaten. sadece orduyu değil, türkiye'nin bütün kurumlarını fetö'ye peşkeş çektiklerini biliyoruz. bunun bedeli olarak da ülkece darbe gördük, güya hatalarını anladılar ama ordumuz ağır hasar aldı mı? aldı. geçmiş olsun.

  edit3: bazı arkadaşlar ordunun zayıflamadığını, eskisinden daha güçlü olduğunu iddia ediyorlar. a haber seyrede seyrede kafası karışmış bu arkadaşlara illüzyondan çıkmalarını ve gerçek dünyaya dönmelerini tavsiye ederim. türk ordusu her şeye rağmen konvansiyonel bir savaş verecek güçte ama özellikle deniz ve hava kuvvetlerimiz ağır hasar almıştır. zaten suriye cephesinden yani karadan değil, denizlerden gelerek yarabilirler bizi. 80 milyon nüfusun var, türkiye'de insan canından ucuz bir şey yok, sürersin milyonları suriye cephesine orayı bir şekilde tutarsın ama milyonları denizde ve havada savaştıramazsın.

  edit4: bu harekatı destekliyorum çünkü akp nin hataları yüzünden oraya girmek zorunda kalındıysa da, girmek zorunluluğu doğdu. defalarca uyarı yapıldı bu ülkede. amerikanın ipiyle kuyuya inmeyin, komşularınızla ipleri koparmayın dendi ama akp olaya milli menfaatler ekseninde değil, dinci ve mezhepçi eksende baktığı için türkiye'yi bu noktaya getirdi. biz kurtuluş savaşını verirken bölge ülkeleriyle işbirliği yaptık. sen suriye ile işbirliği yapmadan adamların toprağına giriyorsun, böyle bir strateji olabilir mi? evet harekatı destekliyorum o bölgeye girmek zorunlu oldu ama bölge ülkeleriyle anlaşmadan yapılacak operasyon orta ve uzun vadede fayda sağlamayacak. rusya'dan s-400 alıyorsun, füze aldığın ülke seni desteklemiyor, bu nasıl yanlış bir stratejidir oturun düşünün. tamam abd, ab bizi desteklemesin öyle bir beklentimiz yok, ama suriye seni desteklesin, suriye orudusuyla birlikte harekat yap, pkk yı temizle, rusya ve iran bile karışamasın. akp nin mezhepçi ideolojisinin sonucu esad düşmanlığı, türkiye'nin zararına olacak.

  edit5: bazı arkadaşlar da 80 yıllık güçlü ordu kısmına takılmış. evet bazı dönemler türk ordusu amerikanın kontrolüne geçti ve ülkede darbeler yapıldı ama orudunun içindeki milli damar hep çok güçlüydü. zaten milli subaylar, amerikancıları orduda pasifleştirdikten sonra fetö devreye girerek türk ordusuna düzmece davalarla saldırdı. akp liler unutmasın; bu ordunun genelkurmay başkanını terörist suçlamasıyla hapse attılar, gizli tanık olarak da pkk lıları dinlediler. bu günlere kolay gelinmedi, unutmayın bunları.
 • 3 milyon suriye’liyle ugrasamayan bu cografya 90 milyonla ugrasmayi goze alir mi?

  oyna devam.
 • yok be kankatua ne müdahalesi.
 • tüm avrupanın kaderi bizim elimizde..size abartı geliyor bazı şeyler siz her yeri türkiye gibi zannediyorsunuz ulan şu 6-7 milyon yamyamı ipsaladan bi salsak ne avrupa kalır ne birşey.he tabi sonuç olarak burdalar ve bizim kültürümüzü, ekonomimizi mahvediyorlar ama bende diyorum ki ölmüş eşşek kurttan korkmaz *
 • yoktur, hele suriye örneği taptaze dururken, 80 milyon türk avrupanın eksenini kaydırır, herkesin bir şekilde bağlantısı var avrupa ile
 • ne işgali ne yiyip ne içiyorsunuz metal fırtına okuyunca böyle oldu bunlar.
  en fazla ekonomik yaptırım yapılır kimse türkiye yi bu devirde ne bombalar; ne sıcak çatışmaya girer hayal görmeyin.
  akp nin başa gelmesi vb hersey yıllar onceden planlanmış bkz ülke her yerinden tel tel dökülüyor.

  ama ab ve abd den ambargo gelirse ( kredi dahil ) boku yeriz boş milliyetçilik kurtarmaz bilin istedim.
 • askeri müdahaleye ne gerek var.. eğer bize karşı olan ülkeler birer birer yaptırımlara başlarsa 2-3 ayı geçmez açlıktan donumuzu kemirir hale geliriz...
  halen daha savaşın ne demek olduğunu anlayamayan bordo klavyeliler var ya en çok onları görücem ben...
 • bu coğrafya bu ortadoğu devletler milletler imparatorluklar mezarlığı.

  dileyen buyursun gelsin.
 • avrupa'ya akacak olan milyonlarca multeci (envai cesit) demek olagindan % 0 (sıfır) ihtimaldir.

  avrupa ve amerika'nin türkiye icin tutumu genel itibari ile ayniydi uzun yillardir. türkiye ne guclenmeli ne de sivil savasa girecek kadar gucsuzlesmeli.

  natoya bagli ve muhtac, ekonomik olarak da batiya ihtiyaci olan bir sınır ulkesi olmasi batinin en buyuk istegidir türkiye'den. afrika ve asyanin bircok ulkesinden avrupa'ya gecisin yolu türkiye'dir. bu set yikilirsa bu barajin altinda kalir avrupa ve buna cesaret edemezler. gerci eninde sonunda bu goc batiyi bitirecek ama bugun/yarin degil.