136 entry daha
  • alkol bağımlılığı , mental çöküntü , ağır depresyon ve intihar etme isteği... tyson fury'nin sadece 2 sene önce bulunduğu konum .

dün gece youtube'da dolaşırken kliçko vs fury 2 yüzleşme videosuna denk geldim. fury " yensem de yenilsem de benim için en ufak bir anlam taşımıyor , bu bir şov işi ve benim görevim insanları eğlendirmek " diyor. mental anlamda iyi olmadığı , hayatın bir anlamı olmasının gerektiğini düşünen ve onu aramaya koyulan biri olduğu çok barizmiş. o anlamı kısmen bulmuş olmalı ki intihardan vazgeçip , boksa tekrar başlayıp 170 kilodan 110 kiloya düşüp wilder'a rakip oldu

maçtan önce wilder'ın rahat kazanacağını düşünüyordum fakat fury'nin performansı beni çok şaşırtı. 12. rountta wilder'ın ölümcül sağını yiyip yerden kalkmak ingilizlerin o " determination " dedikleri şey olsa gerek.

joshua'nın türk televizyonlarında - kanaltürk- verilen ilk maçını bile canlı izlemiş biri olarak ( 2014 veya 2015) fury karşısında şanşlı görüyorum. fury çok hareketli olsa bile joshuayı devirmek için sağlam ve isabetli yumruklar ( kliçko gibi) gerekli . ne yazık ki fury'nin yumruklarının çok sağlam olduğu söylenemez.

konudan bağımsız , fury'nin çok dolu biri olduğunu düşünüyorum . maç öncesi maç sonrası yaptığı konuşmalar, face to faceler öyle boş değil . futbolcular gibi klasik " maçın çok zor geçeceğini biliyorduk ama maçı kazanmasını bildik.önümüzdeki maçlara bakacağız." demiyor. örneğin wilder maçından sonra kendi gibi mental çöküntü yaşayanlara bir dizi tavsiye verdi ve ilham olmaya çalıştı . bir bokssever olarak çok büyük saygımı kazandı.
288 entry daha
hesabın var mı? giriş yap