• son zamanlarda aşağıdaki başıkların art arda gündem olması ile artık müdahale edilmesi şart olan bir konudur. yoksa iş kötü yerlere gidiyor. allah muhafaza ama can kaybı olacak olursa bunun hesabını kim verecek?

bu işe en başta şeref ve haysiyet sahibi taksiciler el atmalı, bu terörü yapanlara karşı ilk ve en büyük tepki onlarda gelmeli.
    gerekirse devlet duruma el koyup net ve ağır yaptrımlar uygulamalı. ortalarda taksiciyim diye gezen, insan müsveddelerine haddini bildirmelidir.

(bkz: uber aracının silahlı saldırıya uğraması)
    (bkz: kadıköy'de uber aracına saldıran taksiciler)
    (bkz: şişli'de uber sürücüsüne saldıran taksici)
    (bkz: taksicilerin uber çağırıp şoförü dövmesi)
    (bkz: taksicilerin yine über şöförü dövmesi)
    (bkz: taksicilerin uber şöforüne saldırması)
  • adamların 1.5 trilyon değerinde plakası varsa, bu beni bağlamaz. devletin bu işe el atması lazım. taksicilik sektörü gerekirse kamulaştırılmalı. toplumu tehdit eden bir sektör haline geldi. bu plaka sahipleri, ipsiz sapsız tipleri işe alıp, sinekten yağ çıkartırcasına çalıştırıyorlar, taksiciler de sinirini milletten çıkartıyor. ama dediğim gibi bu beni bağlamamalı. madem serbest piyasa ekonomisinde yaşıyoruz ben paramla rezil olmamalıyım. alternatif hizmetler olmalı. en iyi hizmeti almak için para ödeme şansım olmalı. tekelcilik olmamalı.
  • bu isin sonunda hukumet kimin arkasindaysa o kazanir. hukumet isterse o saldirganlari bulup iceri alir medyaya da yanlislikla merdivenden dusmus fotograflarini servis eder ve ohal de iken kimsenin sehirlerde teror estiremeyecegini soyler, yada hic birsey yapmaz ve sonunda kimse uber soforu olmak istemez. kimse can guvenliginin olmadigi bir sekilde calismak istemez. maalesef durum bu. keske uber hukumete daha yakin politikar izlese ve desteginiarkasina alsa.
  • belkide uber hükümete istediğini yaptiriyordur kim bilir??? sonuçta dünyanın en kıymetli şirketlerinden birisi uber.

bizimkilerin de felsefesi belli "money talks".. 17bin taksiciyi domaltip sikseler yine oylarını alacaklar. kimin umrunda.

sonuçta koskoca akparti hükümeti istese uberi bitiremiycek mi?
  • devletin gücü taksicilere yetmeyeceği için bir şey yapılamayacak durumdur.
    hükümetimiz isterse dini bile komple değiştirir ama taksicilere dokunamaz.
    gökten allah inse o da bir şey yapamaz.
  • ben uber tarafındayım
  • yarin bigun otostop yayginlassa, otostop cekenlere de saldirir bu taksiciler.
    bir an once uberin de yasal oldugunun taksicilere ogretilmesi gerekir. ama eminim ubere ek vergi gelir, uber azalarak kaybolur.

(bkz: booking.com)
  • ben şahsen uber ‘in gizli veya açıktan hamlelerini merak ediyorum. taksici odası ne lan ? adam milyon dolarlık taksi plakası aldıysa , ötekinin de milyar dolarlık şirketi var.

uber dünya’da ilk kez taksicileri karşısına almıyor. ilk kez bir devlet ile de karşı karşıya gelmiyor. hatta eğer yasaklanırsa bu bile ilk olmayacak.

dünya’nın en büyük şirketlerinden birisinden ve kapitalist bir sistemde para kazanma amacından bahsediyoruz.

gerekirse reklam verir medya kuruluşlarını bağlar , gerekirse avukatın kralını tutar. ne gerekiyorsa devlet tarafından yasaklanmadığı sürece yapacaklardır.
  • (bkz: at yarrağı borsası)

plakalarını ellerine alıp paşa paşa rekabet etmenin yollarını arayacaklar.
  • taksi plakasına sahip ya da plaka kiralayan magandaların neden olduğu olay. özellikle istanbulda taksi plakaları 1.600.00 tl'ye kadar çıkıyor, plakaların aylık kirası ise 7000 tl civarında. über'in muhteşem hizmeti taksicilerin işine gelmiyor çünkü böyle giderse diğer uygulamalarla birlikte taksici terörünü bitrecekler. devlet de über gibi uygulamalar takip edilebilir olmadığı için taksicilerin safında o yüzden yakın zamanda über türkiye piyasasından çekilecek gibi duruyor. devlet neyse de devleti arkasına alan bu teröristlerle mücadele etmesi mümkün değil.
hesabın var mı? giriş yap