• masturbasyonda erken boşalma.
  • "ölmeden ünlü olsam" adlı parçalarını, melis hanım'ın gövdesini saran "yünlü" kazağına nazire edercesine, "ben ölmeden (y)ünlü olsam" şeklinde söyledim bu gece...
    allah belamı versin.
  • oldukça uzun bir aradan sonra (nerden baksan 1 seneye yakın olmuştur), canlı dinleme fırsatına bu gece kavuştuğum gruptur.
    bunlar bar programı yapmayı bırakmaya karar verdiler, ben dışarıya çıkmaz oldum. enteresan bir şekilde kendimi iyi hissettirip, son zamanlardaki "bir yerde yarım saatten fazla duramama" hastalığımın ilacı, dermanı oluyorlar.
    bu geceye gelince..
    barış bey yemiş bitirmiş askerliği. o uzun saçlar gitmiş, kendisine tarafımdan yakıştırılan "parlak" sıfatını destekler nitelikteki kısa ve şahane saçlar gelmiş. gitarsa elinde, sanki askere gitmemiş, hiç ara vermemişçesine ihtişamlı duruyor hala.
    cenk bey için fazla bir şey söyleyemeyeceğim; söylenecek her söz kullanılmış zaten benden önce. yalnız ali güven'den "tarzım değil" adlı parçayı cover'laması için grubun, önayak olmasını rica edeceğim.
    mehmet demirdelen için ben dahil kimsenin söylenecek bir sözü yoktur artık. bundan 10 sene sonra, ortalığın amına koyan bir grupta çaldığı vakit arkadaşlarıma "barda çalarken götünün dibinden çok dinledim ben bu adamı" diye hava atacağım kesin.
    melis hanım ise, bir yandan kulaklarımızın pasını silerken, diğer yandan bir parçası "son osmanlı", diğer parçası "şehirli özgür kadın" kokan kıyafeti ile sahnede bir abide gibi dikilerek göz zevkimizi okşadı. bar programı sırasında sıkıştığı plili siyah mini etek - düz siyah ayakkabı kıskacından kurtulmuş olması ise, tüm mojo ahalisi üzerinde sevinç yarattı.
    kendilerine sesleniyorum buradan; ayda bir kere de olsa çıkın lan işte beyoğlu'nda bir yerlerde. rica ediyorum bak oğlum... sinirlerimi bozmayın.

not: türkçe parça cover'larına sertab erener'den "incelikler yüzünden" adlı parçayı da eklemişler. bol ve kalın distortion'ları, şarkının incelikler anlatan sözlerine ve naif müziğine gayet güzel yedirmişler.
    ellerine sağlık.
    bir diğer not: işimin olmadığı bir zamanda, sadece "hırsız"ı dinlemek için şehirlerarası otobüs yolculuğuna çıkmayı bile göze alabilirim. dinlemeyen varsa mutlaka dinlesin. ağzınızı yüzünüzü kırarım... asabımı bozmayın.
  • sabah sabah canimin 'dediler ki' cekmesinin ustune spotifydan acayim derken eski albumlerini 2017 tarihiyle koymalari nedeniyle kisa sureli şok ve heyecanin ardindan hayal kirikligina neden olan grup. kargonun eski hali, sakin ve bunlarin dagilmasi kadar baska hicbir grup uzmedi beni! hos simdi bakiyorum melis danişmend kendi yolunu, sesini daha iyi buldu. onun icin iyi oldu dagilma belki ama dinleyenlere kotu oldu.
  • 2002 yılında kurulan harika bir rock grubu. çok ünlenmemiş olması beni bir tık üzüyor ama dinleriz biz. barda filmiyle prime döneminizi yaşayıp ve pink'in ön grubu olarak çıktığınız bu yolculuğu neden 2009'da bitirdiniz birden anlayamıyorum. lirikalite çok iyi, enstrümanlar da güzel keşke dağılmasaydınız.2007'de çıkardığınız sabaha karşı albümünüz hala favorim.kurban,110,çilekeş,malt gibi keşke dağılmasaydınız dediğim grup.

dediler ki “iyiler kazanır kötülükler kazınır dediler
    mutlu olmak için mutlu etmek yeter dediler”

bahçe “yanlış zamanda girdik bu bahçeye
    ışık yok karanlık sadece
    yanlış hislerle girdik bu bahçeye
    kalamam kalamam günlerce”

öbür gün “belki hep sussam sussam iki gün
    kaybolur sonsuz hüznüm
    dünün benden çaldıklarını
    belki geri verir öbür gün”

film “yarım kalan bir şeyler var
    bu işte bir yanlışlık var
    sette kaldı bütün mutlu anılar
    son sahnede o ikisi
    repliğim ağlama sesi
    bu rol bana göre miydi”
  • kişisel nostalji torbamın, "daha bilinçli" kesesinde yer alan, çok da güzel türk rock grubu idi. 2007'deki tek albümleri sabaha karşı çok çok iyiydi. şimdi yalnızca, yoğun ve kafa doldurmuş bir günün ardından karanlıkta dingin dingin dinlenecek nostaljik bir anı.

değişmem.
  • türkçe sözlü rock müziğin popülerlik olarak altın çağında yaptıkları albümle hatırlanan iyi müzisyenlerin beraber çaldığı sağlam grup. ne yazık artık yoklar. melis bir yandan solo takılıp diğer yandan gazetecilikle meşgul. cenk ise kes ve ceza ile çalıyor. barış ise tam piyasaya uydu, fatma turgutun sahnesine dahil oldu bir kaç ay önce. ben üzüldüm bu duruma. gittim dinledim hiç rock'n roll bir ekip değiller. şartlar çetin tabi yapacak birşey yok. mehmet de kes'te cenkle beraber. geçenlerde dumana dahil olmuş. cengiz abiden sonra geçmesi onun adına şanssızlık olsa da neyse ki adam sağlam davulcu. aratacağını sanmıyorum. neticede alacagınız olsun. bir parmak balı ağzımıza çalıp gittiniz. bir ara oturup bir bira içelim, eskileri anarız. hoş olmaz mı?
  • https://www.youtube.com/…0dxh47didl3lzql4qdwr5bkizp

''biraz yavaş konuşsak yol verir belki ağaçlar, biraz sakin olursak çiçek açar belki ağaçlar..''
  • yanılmıyorsam romeo coverlarında master of puppets riffleri kullanmışlardır. en azından yüxexes performanslarında böyleydi.
  • ne zaman hakkında bir şey anlatsam üç nokta üst üste diyesimi getiren grup.
hesabın var mı? giriş yap