• rembetiko 'da thomas 'in öldürülme sahnesinin akabinde biz genclere ilk defa sahneye cikmis edasiyla "iyi miydim?" diye sorup sahsimda yanagini mincirma arzusu uyandirmis oyuncu. pek iyi görünmeyecegini varsayip yapmadim neyse ki.

--- spoiler ---
    cok iyiydin ugur, cok iyiydin. beyaz fona yansiyan siluet sahnesinde, bicaklandiginda nasil denk gelirse o sekilde bir düsme efekti yapiyorsun. ama son günlerde kic üstü düsmeye basladigin dikkatimden kacmis degil. canak tutmak lazim buna.
    --- spoiler ---
  • rembetikoyu daha da izlenir kılan, hatta kanımca oyunda en iyi performansı sergileyen sanatçı.
    alkışları sonuna kadar haketmiştir, performansı ise muhteşemdir...
    (bkz: yüreğine sağlık)
  • sıcak saatler dizisinin son sezonunda çolak nedim karakterini canlandıran tiyatro sanatcısı, aktor
  • ben bu adamı uzun süre fikret kuşkan zannettim. hatta vurularak yaşamını yitiren bir oyuncu daha vardı onu da fikret kuşkan zannediyordum ölümüne dek. işin ilginç tarafı önceleri fikret kuşkan’ın da adını bilmiyordum. o iki adam öteki adamdı. hepsi birdiler ama isimsizdiler. aynı bedende can, nescafe 3 in 1 gibi. şimdi ikisinin resimlerini görsem “evet farklı çıkmış ama bence ikisi de fikret kuşkan” dememek için kendimi zor tutarım. oscar alacak olsa fikret kuşkan’a tebrik mail’ı atmaktan son anda vazgeçebilirim. ama biliyorum artık ikisi farklı adamlar. tek tesellim yalnız olmadığımı bilmek, bu yanılgıya düşen kişi sayısı oldukça fazla. kim bilir fikret kuşkan başlığında uğur çavuşoğlu'nu rep'leyen bile vardır. hakkında bu kadar az yazılmasının sebebi belki de budur. başarılar dilerim kendisine.
  • yıllar önce içine vuran ışığın, nice oyundan, nice insandan süzerek bu günlere getirdiği sahne aşığı insan. ****
  • fikret kuşkan'lıktan kadir inanır'lığa doğru giden oyuncu.

http://img145.imageshack.us/img145/5049/uurxs9.jpg

yine de güzeldir; yeni yaşı kutlu olsundur.
  • rembetiko'da adeta parıldayan insanüstü canlı: sana insan diyenin kalbini kırarım.. sebebimsin*..
  • fosforlu cevriye de kendisini yeteri kadar göremediğimiz, olağanüstü bir ses tonu olan aktör. sürekli şiir okusa da dinlesek isteği uyandırıyor.
  • her oyunda farklı hallerde, her öyküyü anlatışı farklı. ama hiç kaybetmiyor içtenliğini ve çocuksu tutkusunu, içine sahnenin sevdasının düştüğü ilk günden beri var olan.*
  • altan çamlı'nın "çok kral arkadaşı suat" olarak da bilinir kendisi.

(bkz: her şey çok güzel olacak)
hesabın var mı? giriş yap