• rahmetli levent kırcanın olması gereken durumdu. olmadı.olamadı.
  • demek ki ülkede yönetim erki nasıl komedyenlerin elindeymiş ki en az komik olanını seçmiş halk diye düşünülebilir tabi. birde diploma şart.
  • boksor olmasından iyidir.
  • (bkz: #89225298)
  • cem yılmaz aday olsa gözüm kapalı oy atarım ben de. o adamdan daha iyi toplum tahlili yapabilmiş başka bir insan tanımıyorum. hatta cem yılmaz’dan daha çok sevilmeyi, takip edilmeyi hak eden bir başka türk ünlü de tanımıyorum.
  • hollywood aktöründen abd başkanı olabiliyorken neden olamayacağını anlamadığım kazanım.

(bkz: ronald reagen)

hem mizah yeteneği olan adam zeki olur. empati ve olayları tespit yeteneği vardır.
  • ukrayna'ya dair bir bok bilmeyenlerin fikrinin oldugu konu.

olaya zelenskiy komedyen demek ki secilmemeli sigliginda bakmaniz zaten basli basina komedi.

ukrayna halkinin 2 temel sorunu var.

1- yolsuzluk 2- rusya ile devam eden catismalar.

poroshenko ile bu ikisinin de cozulme sansi yok. zelenskiy bu konularda cozum gelistirebilecek birisi cunku siyasetin kirli carkina bulasmamis.

ulkenin en zengin is adamlarindan birisiyle yakin iliskileri var.

bir de adam yahudi. ukraynalilarda bizdeki gibi bir yahudi dusmanligi yok. zengin ve zeki olduklarindan ulkelerini de basariyla yonetebilecegini dusunuyorlar. zira ben de kisa bir bocalama doneminden sonra basaracagini dusunuyorum.

sovlarini tv'de defalarca izlemis birisi olarak bende ciddi sempati olusturmustu. politik esprilere de cokca girerdi.
  • seçim sonuçlarına göre;

zelensky %73.2
    poroşenko %25.3 oy almıştır.

iki aday arasındaki fark %47.9'dur. 47.9 puan farkla kimsenin kazandım demeye hakkı yoktur. poroşenko itiraz hakkını kullanacaktır ve seçimin yenilenmesinin isteyecektir.
  • beni yakından ilgilendiren bir durum. sanırım kiev'den taşınacağım çünkü komedyen rus yanlısı. avrupa'nın desteklediği biri değil. açıkçası biraz hayal kırıklığı içindeyim. ukrayna halkı nasıl böyle bir saçmalık yaptı hala anlamış da değilim.

neyse olan oldu ve açıkçası porosenko'ya yazık ettiler. aslında söyleyeceğim çok şey var ama içimden gelmiyor. maalesef ukrayna için hiç iyi olmadı. çok arayacaklar porosenko'yu.
  • ülkenin durumunu gösteriyor
hesabın var mı? giriş yap