*

• pasa pasa otururken birden piskopata baglamak. mesela simdi biri cikip dese "o piskopat diil psikopat yazilir"
    al sana durduk yere sinir yapmak. ornek de vermis oldum bu vesileyle.
  • durduk yere sinirlenen insanin gözü bi$i görmez.ona buna sata$ir sonra da cok üzülür. arada sirada ben de bu kimlige bürünüyorum ne yazikki.
  • arada bir yaparım. sonra zaman geçer, neye sinirlendiğimi hatırlamaya çalışırım. normal değilim. evet...
  • değişken ruh hali ve gelip giden akılla (bkz: gelgit akıllı) ilintili olarak alakasız zamanlarda alakasız şeylere sinirlenme durmu. çok muhtemel olarak kısa sürede geçer ve neye sinirlendiği dahi hatırlanmaz.
  • durduk yere sinirlenmez insan, mutlak bir sebebi vardır. ancak neye sinirlendiğini bilemez işte o kötü. neye sinirlendiğini bilmediği için sinirleniyor da olabilir. hastalık gibi.
  • bazen sadece kendi kendine de sinirlenebilir durduk yere insan, hem de vakti bile yokken buna, hem de aleni bir sebebi de yokken bunun için. kafasına takacak pek bi şey bulamaz, her şeye kafasını takar. kendisini doldurur, dokunsan patlayacak, dokunsan parlayacak, dokunsan ağlayacak hale gelebilir, etrafına olmadık şekilde davranabilir, her şeyi yapabilir.
  • (bkz: depresyon)
  • çağrışımların da sebebiyet verebileceği olaydır.

aile büyüklerinden birinin anlattığına göre, köydeyken komşuluk eden iki kişi yıllar sonra* bir düğün sebebiyle yanyana gelirler. falanca nasıl filanca nasıl, öyle miydi böyle miydi muhabbetinden sonra laf lafı açar, konu çocukluk yıllarına gelir. kahramanlarımız çocukken saman yüklü at arabasını bir yere götürmek üzere görevlendirilmişlerdir. lakin birinin yaptığı hata sebebiyle araba dereye uçmuş, bütün saman heba olmuştur. sen o zaman öyle yapmasaydın o araba devrilmezdi, yok asıl sen yapmasaydın devrilmezdi diye şaka yollu başlayan atışma yumruk yumruğa kavgaya dönüşmüş, kahramanlarımız hışımla olay yerini terk etmiş, düğüne de iştirak etmemişlerdir.
  • durduk yana sinirlenmek olmaz, taşan son damla olur.
hesabın var mı? giriş yap