• az önce yemek yerken yan masadaki dayının söylediği söz. istemsizce başımı çevirip baktım. zaten 3-4 masa vardı ve sesiz sakin bir ortamdı. yalnız oturuyordu ve bu sözü bir kaç kez daha söyledi. kendine destek verilmesini bekler şekilde de gözüyle büfede bulunanları tarıyordu.

durup dururken niye böyle söyleniyor diye düşünürken, bir de ne göreyim büfedeki televizyonda muharrem ince var.
    fakat ses yok.
    oysa ne zaman gelsem bu büfeye, rte'nin konuşması olduğunda televizyonun sesi bangır bangır açık olurdu.
    dayıyla göz göze geldik. dilsiz şeytan olmayayım diye düşünerek, "dayı 16 yılda satılanları baban cebinden mi yaptırdı" demeye fırsat bırakmadan "boş konuşuyor adam boş" dedi.

başlığa bakarak yorum yapanları bir nebze olsun anlarımda, sesi kapalı televizyonda boş konuşulduğunu anlayanı ilk kez gördüm.

o an söyleyeceklerimden vazgeçip afiyet olsun dedim.
    (bkz: cahille sohbeti kestim)
  • aynısını hollanda'da yaşayan çifte vatandaşlığı olan kuzenim demişti.

dedim "gel yarın seni merinos fabrikasına götüreyim şimdi müze olarak gezilebiliyor " dedim. anlamadı. anlamasını da beklemedim. "bak köprüler hava limanı" dedi.
    -bu kaçıncı köprü boğaz daki?
    -3
    -önceki ikisini kim yaptı? gökten zembille mi indi?
    - ama...
    - ne ama???
    -aga çok seviyosan yak pasaport gel tr de yaşa.
    -yapabilirim
    -yapsan kaç para maaşla yaşamak istersin?
    -4 binden az la yaşanmaz (ben o sıralar 5 üstü alıyordum)
    - sen gel yerleş tr ye asgari ücret kazanabilirsen yat kalk dua edersin reisine.
    -asgariyle yaşanmaz burda
    -ya neyse ya ben senle uğraşamayacağım işim gücüm var benim...

napayım döveyim mi laf anlatmak için daha kuzenime anlatamıyorum lan. aslında anlıyor da işine gelmiyor.

edit:imla
  • trollük mesleğinin toplumun her köşesine yayıldığının göstergesi olan bir amcanın saçmalamasıdır.
  • 1000+1000 i boşa vermediler. amcalar artık hiç susmaz.
  • reisten önce götümüzde yaprakla parklarda ceylan avlıyorduk.
  • paralı trollizm. yemeyin oğlum bu salak sacma tirivirilari.
  • bu akp sevgisinin altında cumhuriyete, kurucu iradeye ve tabii olarak ulu öndere olan nefretleri yatıyor.

rantçısı, ihalecisi, dolandırıcı muteahhiti, din tüccarı, cemaatçisi, sapık hocaları, yandaş basını, yalaka şarkıcısı, işgüzar topçusu, fesli delisinin, yetmez ama evetin, ordu düşmanlığının ortak özelliği bu ampül sevdası ve cumhuriyet düşmanlığıdır.
  • yıllardır sata sata bitiremedikleri çiviler gözlerine batsınlar dedirten durumdur.
  • bu ülkede 80 yılda fabrikalar yapıldı, yüzbinler bu fabrikalar sayesinde evine ekmek götürdü. köy enstitüleri kuruldu, herkesin okur yazar olması ile batı'ya dönüldü. yapılan çalışmalar hep güzel gelecek içindi.

çok methettiğiniz son 16 yılda ise önce fabrikalar işlevsizleştirildi, sonra bu fabrikalar satıldı. gelecek çöpe atıldı. gelen paralar hizmete değil, saraya, arabaya, korumalara gitti. çivi çakıldı, yol ve köprü yapıldı ama üzerinden geçenlerden parası alındı, hatta geçmeyenlerden de garanti kapsamında para alındı alınıyor ve uzun bir süre daha alınacak. hastane yapıldı, içine doktor gönderilmedi. yapılan her iş düşüncesizce ve yarım yamalak.
  • paralı trollizm. kos lan amk oc trollü defansa. hahahahah
hesabın var mı? giriş yap