şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi ceza hukuku ana bilim dalında görevli yard. doç. öğretim üyesidir. kara para aklama suçu üzerine doktora tezi yazmıştır. aynı zamanda galatasaray lisesi mezunudur. şeker gibi bir adamdır.
 • kendileri bu sabah itibariyle doçent ünvanını kazanmıştır. tebrik ediyoruz.
  (bkz: sozluk haber ajansı)
 • 2006 yılında gs üniversitesindeki bir konferansta tanıdığım ceza hukukcusu. 1.5 saat boyunca herşeye değinip hiçbirşey anlatamama konusundaki başarısını takdir etmişliğim vardır. yanımdaki avukatın 'hukukcu mu bu zat?' sorusuna bilerek bilmiyorum dedim ama pisman değilim. gecenlerde ali bulacla katıldıgı televizyon programında ali bulactan kamu hukuku ve ozel hukuk ayrımı dersi alarak beni bir kez daha dumura ugratmıstır kendisi. ingilteredeki seriat mahkemelerinin ceza hukukunda da hukum verebilecegini sanmaktadır. ama fransızcası iyidir allah için.
 • istanbul barosu'nun 2008-2010 döneminde yönetim kurulu üyesidir.
 • esprili ve heyecanli uslubuyla kendisini saatlerce dinletebilme ve ayni zamanda yaptigi esprilerle karsisindakine ince ayarlar verebilme potansiyeline sahip bir akademisyen.*
 • an itibariyle ergenekon davası konusundaki hukuksal usülsüzlüklerle ilgili olarak hasan celal güzel e ayar vermekte ve yüreklere su serpmektedir.
  bir iddaname ne kadar saglamsa o kadar kısadır yorumuyla hukuk dersi vermiştir.
  demiştir ki : "145. madde açıkca diyor ki, bir suç isnadıyla atfedilen şahıs ifade vermeye davet edilir, gelmezse yakalama emri çıkarılır. böyle bir durumda yeri belli, adresi belli devlet görevlisinin yakalanma emrinin hukuksal anlamını yoktur."
  asıl kural tutuksuz yargılanmaktır demiştir. tüm davalar için böyledir bu diyerek coştukça coştu.
  ergenekon davasında herkesin gozaltına alınmasını, kimin ne zaman gideceginin belli olmadıgını vurgulamak için "tamekse koy sepete" benzetmesini yapmistir sürekli.

  hatta her atatürkcü ve akp karşıtının ergenekon kapsamında gözaltına alınmasını tamekse koy sepete diyerek o kadar eleştirdi ki , sunucu tarafından "bir markanın reklamını yapiyorsunuz ümit bey" seklinde uyarı aldı.

  evet sayın ümit hocam, sizi tanımıyorduk daha once ama artık ailecek izleyeceğiz.
 • ataturk un memleketi emanet ettigi “gencler” den, son zamanlardaki en gozupek kahramanlardan birisi. melekler korusun. amin.
 • reha muhtar "bir entelektüel olarak siz" dediğinde, es verdirdi. "bana aydın diyeceksiniz diye korktum" , neden? çünkü: "günümüzde aydın olmanın şartı devletini yıpratmak, devletine saldırmak, atatürk ilkelerine (...)" (gerisi malum)
  başka?
  öteki kavramı: "bu kavramı ilk kimler kullandı? kimler çıkardı? ikinci cumhuriyetçiler, liberaller..."
  nakarat kısmında "anadolu'daki kadınlarımız başını böyle mi örtüyordu?"

  sonra:" askerî darbe tehdidi şu an için yoktur, asıl darbe tehdidi , cumhuriyet'in değerlerine karşı yapılan darbedir. ergenekon davası sürecinde kendisine demokrat,liberal,ikinci cumhuriyetçi diyen kesim çok kötü bir sınav vermiştir. ulusal hassasiyetlere önem verenler konuşurken suç, onlar konuşurken değil. nerede kaldı fikir özgürlüğü o zaman?"

  mezkur ifadeler, kendi kurallarını hakim kılma arzusu içinde ateşlenmiş buyurgan sözleriyle arz-ı endam eden, modern türkiye'nin çağdaş bilimadamlarından birine aitti.
 • iyi bir cezacıdır. ancak iyi bir anayasa hukukçusu olduğunu düşünmüyorum.
1147 entry daha

hesabın var mı? giriş yap