73 entry daha
  • mehmet helvacı'ya harika bir ayar vermiştir.

-mehmet helvacı’nın özür dilesin iddialarına ne diyorsunuz?
    -ben bugüne kadar para verdiğim hiçbir çalışanımdan özür dilemedim.

http://www.ligtv.com.tr/videohaber/?r=1&hid=91084
  • şu anda mantıklı açıklamalar yapmakta kendisi. lakin albayrak abimizi de alsın listesine... bu kadar egosuz bir adam girsin artık yönetime be... adamcağız her seçimde "yönetimde olurum, olmam o önemli değil ancak her zaman galatasaray için çalışacağım" diyor. hadi ünal başkan, yap bir krallık.

edit: aha almış lan abdürrahim albayrak'ı listesinde. helal olsun!
  • ne sorarlarsa sorsunlar gaza gelmeden cevap veren başkan adayı. kendisi başkanlığında sportif başarı gelir mi bilemiyorum ama disiplin ve kurumsallık geleceği kesin.
  • aıg hisselerinin alımı ve satımı konusunda daha fazla canının sıkılmaması gereken kişi.
    bugün konu ile ilgili yapmış olduğu çok net açıklama:
    ''ben bir borsacı değilim. özellikle galatasaray'ın hisse senetlerini bugüne kadar ne aldım, ne sattım. yalnız bundan iki sene önce özhan canaydın beni ziyaret ettiler. 'çok kısa bir süremiz kaldı. aig'yle olan kontrattaki 23.5 milyon dolar ödeyemezsek 60 milyon dolar ödemek zorunda kalacağız.' dediler. ben tereddüt ettim. 'galatasaray'a başka hizmet isterseniz yapayım' dedim. ilerleyen günlerde yine geldiler. ben de en sonunda parayı aig'ye gönderdim. hisseleri de galatasaray'a gönderdim.''
    asıl olarak bu konunun hisse alım satımından daha önemli kısmını ise şöyle açıklıyor:
    ''c hissesi denilen bir hisse vardı ve yönetim hakkı veriyordu. ben o hisseyi elimde tutabilirdim ama aynı gün o hisseyi götürüm başkan teslim ettim. bunu o günkü yöneticilerin hepsi bilir. o hisse şu anda kulüptedir. galatasaray dedi ki; 'ben senden bu hissleri 1 sene sonra alacağım'. fakat 2 sene geçti, kulüp hisseleri alamadı. bu sırada ünal aysal hisseleri elinde tutuyor diye haberler çıktı. başkan da 'istersen piyasaya sat' dedi. ben de piyasaya sattırdım 34 milyon dolara gitti. aradaki 12 milyon dolarlık farkı kulübe verdim.''
    şimdi bu insan, aradaki 12 milyon doları galatasaray'a vermese kim ne diyebilir? hatta ''hani benden 1 yıl sonra hisseleri geri alacaktınız? 2 yıl geri almadınız, ben kendim satmak zorunda kaldım ve sadece 12 milyon dolar kazandım. eğer kendi işimde kullansaydım daha fazla kazanırdım'' dese kim ne diyebilir?
  • taslak yönetim kurulu aday listesi iki adnan içeriyor.** seçilirse umarım gelen iki adnan giden iki adnanı aratmazlar.
  • adam 23 milyon dolarlık hisseleri satarken 12 milyon dolar kar ettim, onları da kulübe bağışladım diyor ama anasını satayım sanki "sümeyye'ye 20-25 gönderin" der gibi diyor. paranın hesabını bilmemek bu olsa gerek. ne biliyim lan, 12 milyon dolar mk.
  • galatasaray'in yeni baskani diyebilecegimiz hem mütevazi hem karizma hem de gercekci kisi.

yönetim listesi söyle:

ali dürüst
    adnan öztürk
    aka gündüz özdemir
    ali gürsoy
    adnan nas
    semih haznedaroğlu
    sedat doğan
    mete başol
    refik arkan
    celal gürcan
    abdurrahim albayrak
    ahmet ocaklı
    emir sarıgül
    mehmet cibara
    necati demirkol

ayrica hayrettin kozak yönetim danismani, bülent tulun'da klüpte sezgin gibi maasli calisacak.

yönetimde bir kac nazar boncugu niteliginde isim olsada (mesela haznederoglu) aysal'in bahsettigi profesyonel yapi icerisinde pek göze batmayacaktir umarim.
  • mehmet helvacı'ya hiç de şık olmayan,kendisine yakışmayan bir ayar vermiştir. bir inasanın para ödediğin bir çalışanın olması onlara diğer insanlara gösterdiğin yaklaşımı göstermeme hakkını göstermez. özür dilemek insani bir davranıştır birine para ödeyip altında çalıştırmakla hiç bir alakası yoktur . mehmet helvacı'nın seviyesine düşmemeliydi.
    (bkz: özür dilemek)
  • galatasaray'ın muhtemel yeni başkanı. projeleri, düşünceleri, anlatımı gayet düzgün. çoğu taraftarın rahatsız olduğu konuları sakin şekilde anlatarak, bu noktaları gördüğünü belirtti. kurumsal yapıyı düzeltme düşüncesi gerçekten umut verici.

kurduğu ekip birkaç defo dışında oldukça güzel. bülent tulun'un sportif direktör olması gerçekten düşündürücü. ben bu adam maç yorumlarken tahammül edemiyordum. kim bilir neler yapacak. ancak işi direkt ona bırakmazlar diye düşünüyorum. 3 4 kişilik bir ekipten bahsetti transferleri belirlemek için. bekleyip görmek gerekiyor.

abdurrahim albayrak ismine herkes seviniyor. evet adam gerçek galatasaray'lı. ancak o kadar rüya gibi bakılmaması lazım. bu klübe verdiği zararlar da vardır. hoplayıp zıplaması göz boyamasın. şahsen ben özellikle olsun istemiyordum onun isminin orda.

seçimden sonra herşey netleşir. planları gayet güzel. tavrı ve karizması oldukça yeterli. galatasaray isminin ağırlığını ve yüceltilmesi gerektiğini biliyor. e telegole falan filan yüz vermeyeceğini belirtti. konuşmasın da tek üzüldüğüm nokta stad açılışı. bir hayrettin kozak konuşması yapamadı. ancak normal diyerek geçiyorum bu durumu. kozak demişken onunda yönetime kazandırılması şahane.
  • beklenen galatasaray'ı oluşturacak başkan adayı. şimdilik. yakın zamanda da başkan.

konuşmaları, düşünceleri, projeleri, her şeyiyle çok iyi bir başkan profili çizmektedir. mehmet helvacı konusunda da söyledikleri çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı. mevcut yönetime yaptıkları ortadayken hala daha konuşuyor olması bile ilginçtir helvacı'nın.

yönetim kurulundaki üyeler mükemmele yakın. mükemmel olması için de haldun üstünel gerekliydi bu yönetime. inşallah abdurrahim albayrak gibi o da bir şekilde galatasaray'a hizmet etmeye devam ettirilir.

edit: link.
5263 entry daha
hesabın var mı? giriş yap