şükela:  tümü | bugün
 • ing. saklı tutulan, açıkça belirtilmeyen.

  ayrıca, wadjet eye games'in bu ay çıkardığı yepyeni adventure oyunu. yapımcısı blackwell serisinden bildiğimiz (ve wadjet eye'ın sahibi) dave gilbert. hala oynuyorum, ancak şu anki izlenimim blackwell serisinden daha güzel bir oyunla karşı karşıya olduğumuz yönünde. ayrıca bazı noktalarda, özellikle karakter etkileşimlerinde rpg esinlenmeleri göze çarpıyor.

  dave gilbert bugüne kadar gerek kendi yaptığı oyunlarda, gerek wadjet eye üzerinden yayınladıklarıyla seviyeyi kesiksiz bir şekilde yukarı taşıdı. unavowed da bu trendin bozulmayacağını gösteriyor gibi.

  sitesi: http://www.wadjeteyegames.com/games/unavowed/

  buraya dönmeyi unuttum edit'i: beklediğimi veremedi :(
 • vakit olursa yakinda alip oynamak istedigim pnc adventure oyunu. gecen seneki thimbleweed park'dan beri klasik adventure acligimi dindirecek bir oyun bekliyordum. sasirtici sekilde gamespot gibi daha populer oyunlari inceleyen bir site bile 9/10 verdigi icin sasirmis durumdayim.
 • wadjet eye games'in en iyi işlerinden biri. konu ve atmosfer olarak blackwell serisinden çok da farklı değil. yine hayaletli mayaletli paranormal dedektiflik diye özetleyebileceğimiz bir konusu var.
  karakterler ve aralarındaki etkileşimler, seslendirme vs. her zamanki gibi gayet başarılı. bu oyunu farklı kılan ise yeniden oynanabilirlikte zirve yapmış olması.
  ana karakterle ilgili başlangıçta seçebileceğiniz 3 farklı hikaye var, oyunun geri kalanı -ana hatlarıyla aynı kalsa da detaylarda- değişiyor.
  her görevde 4 yardımcı karakterden 2sini seçiyorsunuz, dolayısıyla her görevde hangi ikisini seçmişseniz görev biraz ona göre şekilleniyor.
  ve oyun boyunca aldığnıız bazı kararlar daha sonra beklemedğiniz yerlerde karşınıza çıkıp oyunun seyrini değiştirebiliyor.
  bütün bu karmaşıklığın altından da gayet iyi kalkmışlar. kendilerini tebrik ediyor gözlerinden öpüyorum.
 • bulmacaları biraz kolay olsa da özgün senaryosu harika bir point and click adventure oyunu. 90'larda bu oyunlara icon adventure derlerdi ne zaman ismi değişti bilemiyorum*. oyun hikaye olarak sizi içine alıyor ve sonuna kadar bırakmıyor. adventure oyun seven tüm oyunculara bu oyunu tavsiye ederim.
 • pc için gamepass sahibi olanlar bu oyunu ücretsiz olarak indirip oynayabilirler. denemeye değer bir oyundur.
 • güzel bir adventure oyunu. sunmak istediği hikaye, evren ve oynanış biçimleri beni oldukça tatmin etti. sonuna kadar beni aktif tutmayı başardı, bunu pek çok adventure oyunu başaramaz.

  kendine özel senaryosu, karakterleri ve oynanışı çok ilgi çekici. adventure oyunlarını seviyorsanız deneyimleyebileceğiniz bir oyun. oynadığım dönem benim kafamı dağıtmayı başarmıştı.
hesabın var mı? giriş yap