• bu filmi izledikten 3 ay sonra filmle alakali aklinizda kalacak tek sey micheal sheen in oyunculugu. onun haricindeki butun oyunculuklar siradan, konu ve duygu derin ama isleyis yuzeysel. detaycilik sifir. hele hele filmin sonu tam bir fiyasko.

--- spoiler ---

film en son sahnesinde kafalarda "acaba cocuklari oraya sokmaya deger miydi? sen olasan ne yapardin?" sorularini sordurmaya calismis fakat sahsen benim sordugum tek soru "boyle dandik son sahne mi olur?" oldu. oyle anlamsiz bir son ki bombalara ne oldugunu bile merak etmiyorum.

bu arada samuel l. jackson daki dusus devam ediyor. izledigim son filmlerinin hepsi oyunculuk ve izlenebilirlik anlaminda fiyasko.

bir de trinity nin bacaklara takildim bu filmde. siyah deri taytla ordan oraya atlarken belli olmuyordu ama gorunen o ki bacaklari bildigimiz futbolcu bacaklari. kendisine yeni maclarinda basarilar diliyoruz. zira bu performansla giderse yeni filmler zor gozukuyor.

--- spoiler ---

bu film ayrica cinli dvd saticilarinin tavsiyelerinin guvenilirligini bir kez daha gostermis oldu. harika bir film diye aldim bu filmi, hatta dvd satan herifin filmi tavsiye ederken yuzundeki etkileyici ve altin gulumsemeyi hatirliyorum. sanirim ona kanmistim.

gorulduki butun turkler gibi ben de tarihten ders almiyorum. the last templar gibi bir facia yasamis kisinin bu gibi pazarlama oyunlarina kanmamasi gerekiyordu.
  • alicia keys in üzgünç üzgünç beybiiiiiiiii dediği süperüzgünç şarkısı,

sözlerini e kopyalayayım tam olsun

moment of honesty
    someone's gotta take the lead tonight
    whose it gonna be?
    i'm gonna sit right here
    and tell you all that comes to me
    if you have something to say
    you should say it right now
    (drake: you should say it right now)

you ready?

bridge:

you give me a feeling that i never felt before
    and i deserve it, i think i deserve it
    (drake: i deserve it, i think it deserve it..let it go)
    it's becoming something that's impossible to ignore
    and i can't take it
    (drake: i can't take it)

chorus-alicia & drake:

i was wondering maybe
    could i make you my baby
    if we do the unthinkable would it make us look crazy
    if you ask me i'm ready
    (echo: i'm ready, i'm ready)
    if you ask me i'm ready

verse 2:
    i know you once said to me
    "this is exactly how it should feel when it's meant to be"
    time is only wasting so why wait for eventually?
    if we gon' do something 'bout it
    we should do it right now
    (drake: we should do it right now)

bay, uh

bridge:

you give me a feeling that i never felt before
    and i deserve it, i know i deserve it
    (drake: i deserve it, i know i deserve it. let it go)
    its becoming something that's impossible to ignore
    it's what we make it
    (drake: it's what we make it)

chorus-alicia & drake:

i was wondering maybe
    could i make you my baby
    or would it be so beautiful either way i'm sayin'
    if you ask me i'm ready
    (echo: i'm ready i'm ready)
    if you ask me i'm ready
    (echo: i'm ready)

yeah, sing...

hook:

why give up before we try
    feel the lows before the highs
    spread our wings before we fly away
    i can't say i came prepared
    i'm suspended in the air
    won't you come be in the sky with me

chorus-alicia & drake:

i was wondering maybe
    could i make you my baby
    or would it be so beautiful either way i'm sayin'
    if you ask me i'm ready
    if you ask me i'm ready
  • jack bauer li 24 ün bilmem kaçıncı sezonunun bilmem kaçıncı bölümünün on dakikalık bir bölümünün aynen alınıp film yapılmış hali. abiler ama neden zahmet ettiniz bu kadar dünyanın parasını harcamışsınızdır bunun için oysa biz 24 ün tüm sezonlarını göz kırpmadan izlemişiz bunlar bize vız gelir tırıs gider.
  • tırt amerikan filmlerinden birisi. bi tutturmuşlar ulusal güvenlik geyiği, sonu gelmiyor. biz bıktık dünyanın öbür ucundan hollywood bıkmadı henüz, çakayım güvenliğinize de size de. ama nazarımda filmin farkı ciddi anlamda özeleştiri yapılmış olması. sırf bu nedenle gözümde artısı var. dünyanın bokunu çıkardıklarını amerikanların ağzından duymamızı sağladıkları için.

--- spoiler ---
    ne yani, elli sivili öldürdüm diye gözyaşı mı dökeyim? siz her gün o kadar kişiyi öldürüyorsunuz!
    --- spoiler ---
  • işkenceyi masum gösteren abd filmlerinden bir tanesi daha.

--- spoiler ---

çünkü filmin sonunda elemanın söylediği bomba patlıyor. biz de güya haaaa diyoruz...

--- spoiler ---

kardeşim ben üzülmek zorunda mıyım abd'nin bir kentinde ölen 50 kişiye? ırak'ta öldürmüşsün sen 1 milyon kişi... dedesi burnunda halkayla afrika'dan getirilen bir elemanın beyaz adam hesabına işkence yapması da ayrı bir ironi olmuş...
  • --- spoiler ---

h: ahh... military intelligence. the great oxymoron.

--- spoiler ---
  • michael sheen'in çok başarılı bir oyunculuk sergilediği bunu da çıldırdığı zamanlardaki haliyle net bir şekilde görebileceğimiz ayrıca samuel l. jackson'ın bakkal ahmet amca gibi götü göbeği saldığını görebiliriz.. belki film için olabilir ama yine de görüntü olarak oldukça kötü..
  • biraz omelas ı terkedip gidenler. biri bunu yapacak ama biz değil. çünkü bizler vicdan sahibi, iyi yürekli insanlarız.
  • islamofobi yani islam korkusunu diri tutmak için çekilmiş bir film...
    senaryo, oyuncular, oyunculuk ne olursa olsun, budur...
    yapımcılar, artık tarih olan 11 eylül'ü unutturmamak adına, korkuları yenilemişler..hepsi bu...
    bırakın trinity'yi filan...bilinçaltına yüklenen propagandaya bakın siz...
  • 3 şehirde 3 bomba milyonlarca insan canı, insan haklarına saygı mı duyalım işkence edip konuşturarak hayatları mı kurtaralım, siz olsanız ne yapardınıza getiren izlenebilir seviyesi olsa da kötü bir propaganda filmi

--- spoiler ---
    flim yukarıdaki tüm soruları sorduruyor ama kullandığı metod iğreti, yapay ve ahmakça

herşeyden önce ortada 3 nükleer bomba en azından bomba şüphesi var, menfaatler arası bu kadar uçurum yarattıktan sonra filmin sorduğu sorular havada kalıyor

terörist dersine çalışıp ayaklarına kadargelmiş, h karakteri teröristin kafasının içini okuyor ama hala işkence ile cevap alabileceğine inanıyor, milyonlarca insanı nükleer bomba ile öldürmeye yeltenmiş birini işkence ile yada eşi ve çocukları koz olarak kullanılarak insafa geleceğini zannetmek, flimin sonunda ortaya 4.bomba çıkarmak saçma

bu amerikan flimlerindeki birimler arası (cia,fbi,ordu,milli güvenlik hede hödö) yetki tartışması, hangisi daha yetkili hangisi insancıl göndermesi baymış bir klişe iken merhamet ve insancıl kadın ajanı bu kirlenmiş işe karıştırmak, onun üzerindne vicdani muhasebeler yaptırmak, filmi iyice yapaylaştırıyor
    --- spoiler ---

boş vaktim var diyorsanız izleyin yoksa çok da birşey kaybetmezsiniz
hesabın var mı? giriş yap