• - urfa sana kusmus abi
    - kusmezse anuna koyiim..
  • (bkz: sitem)
    yazik turkuyu kim yaktiysa sevdigine aciktan kusememis de, topu urfa'ya atmis. ben sikinti ceksem de senin dilegin olsun derken gun gelip de baskalarinin da mutlu ol yeter diye dertler benim olsun diye ayni sitemli ve kuskun sarkilari dokturecegini dusunmus mudur?

su an ask acisi cekiyor olsam kim bilir nasil fena koyardi sarki, ama itiraf etmeliyim ki yine de dinledikce inceden kanirtiyor bir yerlerden. "urfa sana kusmus, haberin olsun" lafini uzerime aliniyorum, "hayirsiz miyim, vefasiz miyim?" diye kendime soruyorum, tamam ben uzak diyarlari mesken tuttum da memleket beni gozden cikarmaz saniyordum? sahiden kuser mi "ev" sen baska evlerde uyuyorsun diye? sahiden unutur, sevmekten vazgecer mi sevenler uzaksin diye? urfa bana da kusmus mudur diye oyle dertleniyorum gece gece...*
  • ibrahim tatlısesin fransızcaya adım attığı türküdür. (bkz: le haberin olsun)
  • sözlükte hakkında sadece 4 entry olması skandal olan müthiş türkü.
  • sozleri:

cok zaman oldu sen hala yoksun
    yuregim kafeste gelde kurtulsun
    zalimliktir yaptigin kallesliktir yaptigin
    gel artik don artik omrum kurtulsun

urfa sana kusmus haberin olsun
    gonlum dara dusmus muradin olsun
    yeter artik yeter bu gidis son bulsun

cok zaman oldu sen gelmiyorsun
    bugun yarin deyip avutuyorsun
    soyle gulum soyle hiç mi sevmiyorsun

urfa sana kusmus haberin olsun
    gonlum dara dusmus muradin olsun
    yeter artik yeter bu gidis son bulsun
  • aslında parola olan türkü adıdır.

- nerde getirdin mi?
    + yok abi urfa sana küsmüş.
    - olum paranın kalanını vericem.
  • ben de diyorum bir sıkıntı var ama ne meğer haberi yokmuş
  • haberin olsun.
  • özellikle girişine bayıldığım muhteşem ibrahim tatlıses türküsü. böyle bir şaheser hakkında bu kadar az entry olması hepimizin suçu. bu türküye hak ettiği değer verilmeli artık.
hesabın var mı? giriş yap