şükela:  tümü | bugün
 • insanları 4-5 saat içeri alamayan, küçücük alana kapasitesinin çok üzerinde insan sığdırmayı çalışılan organizasyon eksiklikleri daha ilk günden belli olan bir festival düzenlemişsiniz. keşke bu işe hiç girişmeseydiniz de bu kadar insanın sinirini bozmasaydınız. tek kelimeyle rezalet.
 • daha çöpünü çöp tenekesine atmaktan aciz gençlikten hiçbir ümidiniz olmasın.
 • 4 gün boyunca katılacağım etkinlik, beklentim çok yüksek değildi tamam. amma velakin şu anki durum da ortada. giriş çıkışların zorluğu, ses sisteminin zayıflığı, oturma alanlarının azlığı, alkolün yetersizliği, etrafın kirliliği, tuvaletlerin yetersizliği... yalnız tuvaletler temiz tutulmaya çalışılıyor, ona lafım yok.

  festivalin özeti: bir arkadaşım 21.00'da geldi, 1 saat tuvalet kuyruğunda bekledikten sonra, yarım saat para yükleme kuyruğunda bekledi, yarım saat de bira kuyruğunda bekleyip elinde sıcak birası ile 2 saat sonra 23.00'da küfrede küfrede geldi.

  urla esnafı karnavalı düzenleyenlerden daha iyi çalışmış, buz dolaplarına biraları doldurmuş, anne baba, dede nine demeden hep beraber kasaya geçmiş, kimseyi bekletmeden hızla ve aktif bir biçimde satışlarına yok demeden devam ediyor.

  hele muhtarlık takdire şayan bir teknoloji ile biletleri basıyor.
  - whatsup ını aç. şimdi biletinin ekran görüntüsünü al. bu görüntüyü bir arkadaşına yolla. şimdi whatsup web i aç, barkodu okut bilgisayara. al sana çıktın.
  gözlerim yaşardı yeminle.

  bitmedi, bim' e ne demeli? 22.00 da kapanması gerekirken kapanış saatini 23.30'a çekti ya lan.

  durumu en iyi şekilde değerlendiren esnafıma sevgilerimi iletiyorum. bu organizasyonu düzenleyenlere de diyecek bir şey bulamıyorum. yahu ilk festivaliniz, neden ve nasıl böyle bir organizasyona imza atarsınız da adınızı lekelersiniz? neyse ki sanatçılar iyi de ordan yırttınız hadi..

  edit: ikinci gün ve sonrası bira kuyruğu problemini her çalışana çip okuyucu vererek, soğutma problemini de dışarıdan birayı soğutup getirerek çözdüler. biramı da rahatça aldıktan sonra ses sistemi hariç o kalabalığı iyi kaldıran bir karnavaldı. çöpleri ellerinde geldiğince temizliyorlardı, sağlık ekipleri iyiydi, giriş çıkış için iki kapı daha eklense iyi olurdu. ama olursa seneye yine gideceğim.
 • 1 günlüğüne katılıp hakkında birkaç kelam etmek istediğim festival.

  1 - ses sistemi gerçekten iyi değildi. bu konuda kendinizi geliştirirseniz güzel olur. sahne ve ışık bence yetersiz kalmış.

  2 - bira almak için çipli bileklik tarzı bir şey almanız ve buna para yüklemeniz gerekiyor. çok mantıklı ancak, bunu en başta verseniz insanlarda internetten kartıyla yüklese olmaz mı? o kuyruk neydi. beklemek istemedim. zaten 1 günlüğüne gelmişim 1-2 bira içeceğim diye o kuyruğu bekle para doldur sonra git bira kuyruğu bekle saçma yani. en azından alanda nakit satan bazı biracı arkadaşlar vardı da güzel güzel hızlı seri şekilde aldık. hayır çipten para alıyorsun da o da bekletiyor. neyine güvendiniz böyle yaptınız anlamak zor.

  3 - alanda çok fazla çöp konteynırı tarzı bir şey göremedim ne yazık ki. biraz ortalık kötü bir duruma düşmeye başlamıştı.

  4 - alanda fiyatları çok masraflı bulmadım. ne iyi ne kötü.

  5 - tuvalet sırası fazla beklemedik bu konuda sahne tarafında seri akan bir sıra vardı. ama bunu ilk günlerden hallederseniz güzel olur.

  6 - alanda tabela yönlendirme baya yetersizdi. ne nerede anlayamadık.

  7 - shuttle sisteminizi biraz geliştirin.

  ortalama bir festival olmuş. biraz masraf edip kar marjınızı düşürürseniz çok daha kaliteli işler yapabilirsiniz.
 • yerlerdeki çöpler gerçekten çok fazla, insanı düşündürüyor..
 • urla'nın ağzına sıçmaya mı geldiniz gençler? haftasonu kalabalığımız yetmezmiş gibi bir de festivallerimiz çıktı ortaya.. çadırlarda nereye sıçacaksınız? zil zurna sarhoş olup bi de huzur kaçıracaksınız..
  konya ovası neyinize yetmedi mk.. göçebe gibi geldiniz tez geri gidiniz inşallah .. not: urla yerlisi
 • yoz bir organizasyon olacağını düşündüğümdür.

  buraya yapılacak masrafa onlarca suriyeliye aş, iş veya diğer imkanlar sağlanabilir. sırf seküler olacağız diye doğada oluşacak bu tahribata dur denmelidir, ayrıca müzikal bir katma değer de içermeyen bu tür aktiviteler tamamen yasaklanmalı, gençlerimiz ilime ve irfana sevk edilmelidir.
 • içini bilmiyorum ama alanın dışında it kopuğun akın ettiği karnaval.

  ağıldan çıkmış domuz sürüsü gibi ne kadar it kopuk varsa gelmiş. oğlum sizin zaten abuk subuk hareketler yapıp ortalığın içine sıçtığınız mekanlarınız vardı, urla'da ne işiniz var? yerleri çöplüğe cevireni mi ararsın, kıçının lobuna kadar açık şort giyeni mi, yol kenarına seyyar masa koyup bira içen, şişesini de yola atan ayyaşları mı...

  çağdaş olmak bu demek değil ki ey sığırlar. alırsın sevgilini oturur deniz kenarında güzel şık mekanlar var, efendi efendi biranı içersin. yok mekan pahalı dersen alırsın biranı deniz kenarında oturup efendi efendi içersin.

  nerede gelişimini tamamlamamış primat varsa urla'mın içine sıçmış. tez zamanda yallah alsancak'a, naş!
 • etkinlik alanında kalabalıktan bunaldığınız ama o kalabalığın değerini şu günlerde anladığımız etkinlik. bu sene ne şekilde yapılacak bilmiyorum ama çok eğlenmiştim geçen sene.
 • urla'ya gelmeyin diyen sakinlerine ve kumsalda poposuna kadar şort giyiyorlar diyen hırtlara rağmen güzel bir karnaval. etrafın kirlenmesi durumunu katılıyorum .. umarım herşey eski haline döner. sonuçta urla'yı biz de seviyoruz.