şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni bir app imiş, açıklaması grafiklerinden de kötü olan gereksiz çalışma. "15 temmuz, milletin devletine sadakatini ispatladığı tarihi bir gündür. 15 temmuz darbe gecesi erdoğan sadakati oyun dünyasında da göstermek gerekir." tek kelimeyle: trajik. allah akıl fikir versin...

  link: https://play.google.com/…com.renklidunya.ustadayagi

  kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/…ptilar-usta-dayagi/

  ayrıca,
  (bkz: nuriye gülmen)
  (bkz: semih özakça)
  (bkz: berkin elvan)
 • hala daha sikik sikik nuriye gülmen bkzi verenlerin olduğunu gösteren oyun. bitmediniz amına koduklarım
 • nam-ı diğer: aktroll turnusolü.

  peşinen edit: oyunu oynamadım, gereksiz vaktim yok. google'daki görseller ve sözümona oyun olduğu iddia edilen şeyin açıklama kısmında yazılanlar midemin kalkmasına yetti ve arttı. zaten "birilerinin" kavga-dayak-hırsızlık-din-sömürü-taciz-tecavüz vs. den başka bir haberle gündeme gelmelerini beklemek haksızlık olurdu.

  hani "bazı" dinlerde ölenlerin arkasından konuşulmazdı? oyun kisvesi altında nedir canlı tutulmaya çalışılan? hem de berkin elvan'ın doğum gününde. peki ya işini geri isteyen insanları gerçek hayatta 'terörist' diye yaftalayıp / oyunda ise 'düşman' ilan edip, bunca hedef göstermek neyin kafasıdır? gerçekten "düşman seç" butonu mevcut ve altında çapulcu, lgbt, fetö vs. seçenekler var. hukuk insanları konuyu daha iyi bilir, fakat temsili de olsa insanları "düşman" addetmek suç değil midir?

  söyleyecek söz çok, özetle kötülük bazılarının içine öylesine işlemiş ki, sağlıklı düşünemiyorlar diyebildiğim (bkz: trajikomik) olay.

  son edit: çapulcu alt başlığında sanırım (bkz: barbaros şansal) var.
 • içeriğine bakmadım ama fetöcülerin işi gibi duruyor. bunun gibi kör gözüne parmak, ağır galeyana getirici, ters algı işleri genelde fetöcülerin elinden çıkıyor.

  mesela türbanlı bir twitter hesabı vardı, güvenpark patlaması sonrası "ölenlerin çoğu chpli ve cemaatçi olduğu için hiç üzülmedim" yazmıştı. hatta burda başlığı da açılmıştı. buram buram fetöcü bir hesap

  yine twitter'da eski_istanbulum username'iyle yazan biri vardı zamanında. hüseyin gülerce'den bülent arınç'a kadar erdoğan haricinde kim varsa küfür ederdi. diğer dini grupları da "reyisin önünde diz çökeceksiniz" diye tehdit ederdi. güya erdoğan fanatiği. ama aleni bir fetö hesabı.

  akpartinin trolleri çok hayırlı insanlardır diye demiyorum. ama dediğim şeyin bir mantığı var. kör göze parmak, kasti galeyan ve ters algı. neticede fetö'ye yarayan her unsuru içeriyor. şüphelenmek için yeterli veri mevcut.

  edit: az önce haberde geçen içeriğe birazcık baktım. kesinlikle kani oldum, bu bir fetöcü işi. aplikasyon erdoğan 15 temmuz darbecilerine karşı demiş ama ne hikmetse akla gelen ilk isimler berkin elvan, nuriye gülmen ve semih özakça. yanlarına da fethullah gülen'i eklemişler. algı çalışmasına gel. yani fetöcü aklıevvel, laik-sol çevrelere dolaylı olarak diyor ki: "ey gezici kardeşim, fetöyü metöyü bırak. ortak düşmanımız erdoğan'a odaklan."
 • bi arkadaşın şakasına söylemesiyle indirip oynadigim ama sonra isin içinde feto mu var acaba diye cok korkup sildigim tehlikeli oyun.
 • (bkz: #73352446)