• mumkunse konusmamayi gerektirir. iki dakika insan olmayi, allahina yan baktigini kabul etmeyi gerektirir.

(sabah 7/ bolumde sabahlanmis)

ken: (bolum baskani) hi procastinator
    ben: hi ken, how are you?
    ken: pretty good, how are you?
    ben: pretty good, how are you? (ne daha nee?)
    ken.. eh..heh...
    ben: no problem (allah gani gani belami versin)
  • uykusuz kafa sarhoş kafaya çok benzer, kafanın aslına en yakın hallerinden biridir. duygular yoğun yaşanır. sabahladığım günlerde gülme krizine kapılmaya, hüzün basınca da ağlamaya çok meylederim. uykusuzluk dobra konuşturur insanı. sinirlerim şöyle bir gevşer, dilim çözülür. her nasılsa öğleden önce inanılmaz bir hiperaktivite ile dolar taşarım. yana yöne toslayarak da olsa, bir sürü iş hallederim. akşam üzeri dört gibi içinde bulunduğum durumdan ve mekandan bağımsız olarak kafam düşer, oracıkta uyurum. böyle günlerde masamda koluma yumulup daldığım yirmi dakikalık uyku, aşırı yüzme sonrası bir gecelik uykuyla eş değerde güzel hisler verir.
  • alelade seyleri bile degerlendirdigi bilinen emek, inanc, mukavemet, fedakarlik ve dirayetle ulasildigindan midir nedir, bir kisinin tadacagi en super kafalardan birisidir. tek basina bir yere kadar, kolektif ise "butun dunya buna inansa" tadinda bir nese bombardimanina, kahkaha saganagina donusur. bu tip gecelere ait ses, goruntu, yazili, cizili kayitlarin da gelecege yonelik zaman ayarli kahkaha olarak geri donmesi, kafa iadesine donusmesi ihtimali vardir. usenmesem simdi google groupstan bir arkadas grubu kurarim, persembe sabahindan itibaren uykuyu keserim, alkol, malkol almadan duz kafayla pazar sabahina kadar uyumam, pazari blok uyuyarak geciririm. ama cok organize olmak gerekiyor, o kismi zor.
  • etrafta dönen dünyayı tümüyle başka türlü algılamayı sağlasa, insanın kendini en doğru şekilde anlayacağı bir kıvama gelmesini sağlar. aslında kimi neden beklediğini, neye neden bozulduğunu, duygusal ihtiyaçlarının derinliğini, üşümenin engellenemezliğini su yüzüne çıkarır. dışardan madde takviyesi almaya gerek kalmadan bilinçaltını etrafa saçar döker. topla toplayabilirsen artık.
    bu kafayla fazla kişisel münasebete girilmemelidir fakat yalnız kalıp kendini dinlemek için en uygun haldir. korkmadan her türlü yara bereyi kaşıyıp iltihapları akıtmak gerekir ki bir gün ansızın coşup çağlamak yerine yüzleşip hallolarak çeksin gitsin.
    gerçekten istediğinin ne olduğunu engellenemez biçimde suratına çarptığı için günlerce uykusuz kalıp bu kafaya ulaşmaya değer.
  • zincirleme fikir tamlamasının absürt hallerinin yaşandığı bir sarhoşluk nevidir.
    yaşlanmanın ne kadar hüzünlü bir şey olduğunu düşünürsün. sonra, o gün içinde bu konuyla alakalı kimle konuştuğunu sorgularsın. bu kimsenin, ablan olduğunu hatırlarsın. salon pencerelerinin önündeki koltukta yatarken gözüne çarpan ağaçları düşünürsün. "üstünde kar ne de güzel durur" diyerek başlarsın yağdırmaya. "oha kokain gibi... kafa yapıyormuş aslında kar, o yüzdenmiş mesela yağarken huşu içinde izlememiz kih kih kih... aşırı dozdan ölen tanıdığım var mıdır acaba?.. river phoenix öyle ölmüştü. o çocuk da river phoenix'i severdi. şimdi herhalde film çekiyordur. masturbasyonlu bir filmi vardı. en acayip masturbasyon yöntemi hımm... pinokyo!.. k., yeniden kukla toplamaya başlamış mıdır acaba? toplama toplama... 'topla gel abi, topla gel'... düdüklü, noel baba şapkalı böyle bi herif vardı bir otoparkta. ama gençti. noel baba da, hep yaşlı şaka maka... biraz da, flash tv'nin yaşlandırma tekniği ile yaşlandırılmış gibi lan!
    gençleştirme yapıyorlar, geyik çıkıyor falan... oha resmen ya noel baba'nın aslında hayvan -geyik- olduğunu ya da noel baba diye bir varlığın olmadığını -"ya öyle bir geyik dönüyor işte" cümlesindeki anlamı ile geyik- kanıtladım! resmen. resssmen. görgüsüz. kıh kıh...
  • şu an itibariyle neredeyse 38 saati doldurmuş uykusuzluğumun her nevi absürd tribi. iş yerinde kanlı gözlerle gelen müşteriyi kaçırtma eyleminin ardından hareketsizce ışığa odaklanıp kamaş kamaş olma hali. bir muamma boyut. bir yediğinden tad almama şeysi. rüya alemini kas gücüyle dolaşmak. bir agir cekim anatomi dersi, bir şiirsel boyut. kahve tadında bir sinir krizi, oha felan olup kal gelmesi.
  • gundelik hayata dair bir yadirgama hediye eder bunyeye,
    etrafinizda sekillenen eylem ve diyaloglardan cok uzak oldugunuzu hissettirir.. gunesli havalarda ruh calkantilarinizi tetikler, ifadeniz tekler..
  • saçmalamaktır.

kız kardeş erkek arkadaşı ile tanıştırmak istediğinden taksim barlarından birinde buluşulmuştur. zaman geçer, eleman kapıdan girer ve kardeşten “o” olduğu bilgisi gelir. anında ilk izlenim belirir zihinde: “ibiş la bu”. gerçekten de tam bir ibiştir gelen. ses edilmez muhabbete girişilir. uykusuzlukla gelen çene düşüklüğü, düşünmeden kurulan cümleler devrilen çamlara çamlar da sıvanan boklara dönüştükçe dönüşmesine neden olur.

saçmalamak ki öyle böyle değil:

sumuklu: s
    ibiş: i

s: hangi bölümdesin?
    i: sinema televizyon
    s: tm’den mi alıyodu o?
    i: yok sosyal*.
    s: sosyalden sınava giren adam mı kaldı? ne kadar tmci var istedikleri bölümler tutmayınca sosyalin bölümlerine abanıyolar.
    i: hımm evet. haklısın.
    s: bi de sosyal bölümü ne amk? ne kadar gerizekalı var kafası matematiğin m’sine basmayan. hep sosyalde.
    i: abi ben de sosyalden girdim.
    s: tamam sosyal puanınla girmişsindir de tmcisindir. sosyalcilere sokiim sana bişi olmasın. (bunlar hep saçmalama)
    i: yok abi sosyal okudum lisede de…
    s: eee.. şeyy.. kem.. yahu idealist adamla diğer sosyalcileri karıştırmamak gerek. çünkü sosyal, şöyle de önemli böyle de önemli. biz sosyal bilimleri sizden öğrenecek değiliz. bık bık bık…

-iki dakika sonra-

s: ulan ne acayip soyadları var he. gül ne amk? morgül ne? songül ne? hatta geçen topgül gördüm yok artık ameka dedim.
    i: abi benim soyadım gül.
    -mavi ekran-
  • iş çıkışı minibüsle eve doğru yol alırken, uykusuzluğun etkisiyle beş dakikalık, için derince geçmesinin ardından bir an zaman kavramını yitirmekle nükseden durum. öyleki, şu anda işe mi gidiyordum yoksa eve mi dönüyordum diye düşünürken kendini bulan bendeniz, minibüsün gidiş yönüyle doğru zamanı algılamış ve sevinmiştir..
  • alkol kafasindan daha iyi olan kafadir.. aclik, migde bulantisi, bas donmesi, ates gibi yan etkiler yapmaz..
hesabın var mı? giriş yap