• valérian et laureline* adlı fransız bilimkurgu çizgi roman serisinden beyazperdeye taşınan, luc besson tarafından, aralık 2015'de çekilmeye başlanması planlanan ve başrollerini dane dehaan ve cara delevingne'ın paylaşacağı film.
  • luc besson'dan bir " bilim kurgu " filmi ...

ethan hawke'ın da kadroda olduğu belirtilmiş...

imdb

the fifth element gibi olsun..

edit:link şeysi...
  • ilk teaser trailer'ı düşen luc besson filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=bszxhujjz00
  • trailer'ı "luc besson can sıkıntısından bir fifth element daha çekmiş" dedirten film. abi olmuyorsa bırak artık, git güney fransa'da domates falan yetiştir.

yine başrolde bir model, yine -muhtemelen-önemli bir sır taşıyan şarkıcı(rihanna oluyor bu filmde), yine aynı atmosfer, aynı görsel tasarım... çizgi romandan uyarlama olduğu için belki hikaye ve senaryo iyidir, bilmiyorum, ama bu kısırlık sıkıyor gerçekten.

fifth element, fifth element'ta güzeldi, başka isimler altında başka fifth element'lar çekmenin alemi yok.
  • bilimkurgu filmlerinin en sevmediğim alt türü yaratıklı uzay operaları. mesela star wars, mesela disney'in gişede batan john carter'ı, mesela jupiter ascending vs. bu film de o filmlerden. ilgimi çektiğimi, heyecanla beklediğimi söyleyemem. hatta sinemada 25 tl verip de izleyeceğimi de sanmıyorum. luc besson bu filmiyle iyi eleştiriler alır mı bilinmez ama yönetmenin uzunca bir süredir iyi film yapamadığı herkesin malumu. 21 temmuzda nasıl bir film olduğunu öğreneceğiz. 21 temmuz demişken... nolan'ın dunkirk'ü de 21'inde gösterime girecek. tahminimce amerikalılar o gün dunkirk'ü izlerler. dolayısıyla amerika'dan beklenen hasılat elde edilmezse şaşırmam (bütçesi 180 milyon dolar). süresi de uzun: 2 saat 40 dakika. besson bu haftaki bir röportajında süre için normal demiş. sanırım filmi kısaltmayacak. hasılatı etkiler mi göreceğiz. gerçi nolan'ın filmi de kısa olmayacaktır. olur da 180 milyonu katlarsa besson 2017 ya da 18'de devam filmini çekecek. şu an 2. ve 3. filmleri yazıyormuş. bir süre başka bir film çekmeyebilir.
  • daha dun the fifth element izlemedigini beyan eden bir arkadasa 2 saat filmi anlatmakla ugrasmamin uzerine fragmani cikan film. bilseydim anlatmakla ugrasmaz, fragmani atardim suratina.
  • logosu dahil tasarım gerektiren her yönü mass effect'ten araklanmış gibi duran film.
    fragmanını izlerken ben utandım...
  • rutger hauer da var kadroda. bu arada cara'nın yüzü sinema için güzel, uygun geliyor bana. oyunculuk yeteneği de varsa milla jovovich'ten sonraki aksiyon filmi kadrosu için top model kontenjanımız boş kalmayacak!
  • rihanna gibi üstün yetenekli bir oyuncuyu (yersen) bubble karakteri ile izleyeceğimiz film.
hesabın var mı? giriş yap