• hava lojmanları mı havacılar lojmanları mı ne derdik oraya eskiden. askeri bölgeydi orası. hangi ara özel mülke geçti? şebnem otururdu orada. babası hava subayı mı hava astsubayı mı neydi. bizim ilkokula eski amerikan school bus gibi lacivert bir servis otobüsüyle gelirdi o lojmandaki tüm çocuklar gibi. hava lojmanlarına giremezdik biz, yasak bölgeydi, büyülü bir yerdi. şimdi validebağ konakları olmuş/oluyormuş.

hayat ne garip, lojmanlar, konaklar filan...
  • kesinlikle kız kulesine yürüme mesafesinde olmayan yerdir.

(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
  • 0.79 faiz oranında 240 aya kadar ödeme planı ile 6.5 milyon liralık bir konak sahibi olabilirsiniz üzülmeyin sakın.
  • reklamların anladığım kadarıyla yeteri kadar yüksekten bakarsanız istanbul'da heryer size çok yakın gelir.
  • bu konakları yapan arkadaşların bacak uzunlukları 273 er metre galiba, validebağdan kız kulesine yürüyüş mesafesi dediklerine göre.
  • bu iğrençliğin reklamını her görüşümde içim acıyor. bunu yapanlara yakışan sıfatları buraya yazamıyorum ama bu şehrin ciğerini sökenlerin günahına ortak olup burdan ev alanlar da bu topraklara, insanlığa, çocuklarının geleceğine, yeryüzünde varolan tüm inançlara ihanet içindedir bunu unutmasın.
  • kız kulesini yürüme mesafesinde (!) gösteren bedavaymış gibi her yerde reklamları dönen proje.
  • sikko reklamları olan bir site. ben de amk orda boş arazi yok ki, nereye yaptılar bu siteyi diye düşünürken askeri lojman yerine yapıldığını öğrenmekle aydınlandım.

kız kulesine yürüme mesafesinde olması önemli zira o trafikte yürüyerek daha hızlı gidilmektedir. bu arada kız kulesine yürüyerek aşağı yukarı 1 saat mesafededir. bu mantıkla pendik'e de yürüme mesafesinde diyebiliriz.

not: haydarpaşa lisesi mezunuyum. bakın çok enteresan, liseye de yürüme mesafesinde.
  • inşaat işiyle uğraştıkları yetmemiş, denizin üzerinde yürümeyi bulmuşlar. kız kulesi'ne yürüme mesafesi dediklerine göre denemişler bunu sanırım.

boğaz'a yürüme mesafesi demişler bi' de. sanki bir dükkandan bahseder gibi. 30 km sahil şeridi var boğazın. şaka mı yapıyolar nedir ?
hesabın var mı? giriş yap