• çok öfkelendiğimde bir şeyleri kırıp parçalama hissini yoğun yaşayan birisi olarak gıpta ederek izlediğim hareket. şöyle bir hareketi yapmadan gözüm açık gitmek istemiyorum. ama bu yarım kalmış bir harekettir. o yazıcıdan kopan parçaları ayıplı satış yapan satıcılara monte etmek lazım ayrıca. yoksa epeyce eksik kalmış bir hareket olarak kalır. içeride hareketi görmüyor bile yavşak. kombineyi tamamlayan kişilere saygım büyük.
  • aklıma bir anımı getirmiş hareket. zamanında ıvır zıvırcıda tezgahtarlık yapıyorum. kız çocukları için uyduruk plastik bir yüzük var. şimdinin parasıyla 1 tl felan işte. dayının biri bundan aldı, ertesi gün de sabah dükkan açılır açılmaz kapıda bitti. yüzük çocuğunun parmağına olmamış, parasını geri istiyor. ben de şirket politikamız gereği(bkz: swh):"para iadesi yapmıyoruz, isterseniz değiştirelim" demiş bulundum sabah mahmurluğu ile. halbuki 1 tl, ver gitsin. adam ufaktan renk değiştirdi: "bana bak", dedi,"ben dsi'de çalışıyorum. dsi'den 500 kişi getirir bu yüzüğü dükkanın önünde gırarım!".

bu dayınınki tabi öyle değil, daha mantıklı bir hareket.
  • 300 liralık yazıcıya, 200 liralık toner almak durumunda kalan kişilerin de yapabileceği türden bir hareket.
  • cahilliğe gerek yok, bu işin içindeyiz açıklayalım, vatan'daki tezgahtar arkadaşa da yazık sonuçta. yazıcılar der ki, yüzde beş yoğunlukta 4000 sayfa basarım. yüzde beş dediği de bir sayfa yazı basınca yüzeyde kapladığı alan olması lazım. bir de kalite olarak bir piksel için ne kadar mürekkep harcayacak ayarı da girer işin içine. neyse sen paso resimli görselli baskı alırsan o yoğunluk olur sana yüzde 20, 1000 sayfa çıktı alırsın o kartuştan. dağılabiliriz. yazıcıyı kırabiliriz de.
    yine bilgi işlemci olarak dayıya tavsiyem epson l110(lüleburgazın l'si) l550 gibi modeller. hem ucuza baskı, hem at kır yani çok pahalı değil hele l110.
  • ekonomik kriz başlatabilecek hareket.
  • vatan bilgisayar müşterisinin memnuniyet göstergesi. amca dinlenip dinlenip atıyor.
  • şöyle isyankar olamadım.
  • toner meselesinden olduğu nerede bahsediliyorsa söyleyin, ben de hak vereyim adama.
  • (bkz: office space)
  • ecevit dönemi, yazar kasa olayı.
hesabın var mı? giriş yap