700 entry daha
  • uzun zaman sonra izledigim ilk turk dizisi.

tevfik ve cevdet... karsilikli oynadiklari sahneler muthis. ama ozellikle tevfik ile gollum hristo ("bis bunu yapmamaliyisss... eftelyamis kiymetlimisss.. gollum! gollum!") arasindaki sahneler cok iyi degil mi arkadas ya? tevfik'in yarattigi guler yuzu psikolojik baski cok iyi aktarilmis, izlerken tiksiniyorum tevfik'ten.

cevdet'le azize'nin sahneleri baya iyi, gercek hayattaki iliskilerinden beslenen guzel bir elektrikleri var. cevdet isildiyor resmen. ama malesef azize'nin diger sahneleri zor izleniyor, gururlu tutkulu bir kadindan cok simarik kiz cocugu edasi var.

genc oyuncular gayet iyi. daha evvel bahsedilmis: izlerken gaza geldigimiz arya hilal ("birisi bir sey yapsin artik dayanamiyorum"), agzina carpmak istedigimiz sansa yildiz ("yasasin konak, balolar, elbiseler ihihihi") ve mazlum jon snow ali kemal gayet iyi oynuyorlar. leon'un biraz daha calismasi gerek ama fena degil. (arkadasindan bahsederken bir gay vibe'i almadim degil, bence ilginc bir duygu aktarimi olmus, cok begendim. )

eftelya muh-te-sem. baskasi oynayamazmis bu karakteri. tevfik ve cevdet'le olan sahneleri saheser. o gamzeler, kas goz, edasi sahane. role girmek degil rol icin dogmus kadin.

meyhanedeki direnisci calgicilar, canimsiniz ^__^

yunan komutan cok babacan, fazla sirin. kizasim var kizamiyorum. tevfik'ten tiksinip su adama sempati duymak cok zordu, dizi ekibi bu havayi yaratti bravo, tam ters kose.

yasasin turk ve yunan halklarinin kardesligi derken katledilen guzel canlar, seviyorum sizi <3

son olarak, ali kemal'in eleni'yle olan sahnesinde yerde cirpinan balik guzel bir betimlemeydi, devamini bekleriz.

ozetle baya guzel bir dizi olmus, sirf yayindan kaldirilmasin diye kanal d'nin kendi sayfasindan izliyorum.
5822 entry daha
hesabın var mı? giriş yap