• bu adamın başında olduğu herhangi bir organizasyonu ciddiye alan, altını çizerek söylüyorum, süzme enayidir.

adamın attığı tivite bak. anket şirketleri doğru bilmiş de örgütlü bir hırsızlık varmış aslında, seçimi aslında kılıçdaroğlu kazanmış.

varın bu "adam"ın başında olduğu enag enflasyonu nasıl hesaplıyor, siz düşünün. sıkıyorlar işte ulusoy'un şu tivitte sıktığı gibi, çünkü maksatları bir veriye ulaşıp onları ortaya koymak değil. kendilerince hükûmete zarar vermek.

bu chp'nin şizofren bir kitlesi var ve bu adamlar ne kadar okurlarsa okusunlar, ne kadar bilirlerse bilsinler, hep cahil kalmayı başarabiliyorlar ki, son derece ciddi ve araştırılması gereken bir meseledir. kaç yaşında adamsın, elli tane seçim görmüşsündür. hiç mi bilmiyorsun neyin nasıl yapıldığını sen ya?

biliyorsun da, işine gelmediğinden kendine alternatif bir dünya yarattın ve orada yaşıyorsun işte. orada enflasyon yüzde 200 ve başkan yeni kemal kılıçdaroğlu olmuşken tayyip gelip oyları çaldı. ah şu tayyip yok mu...

işte veysel'cim, biz ona şizofreni diyoruz. allah şifa versin.
  • bugün attığı twit görsel ''döviz alın.''. abi bu adamın 427 bin takipçisi var. neye dayanarak böyle söylediğini açıklamıyor ve toplumu dövize yönlendiriyor. yiyorsa tüm paranla long kontrat aç da görelim.
    çıldırdım resmen, bu adamın yaptığı muhaliflik değil vatana ihanettir. ben osman cevdet akcay hocama sonuna kadar güveniyorum. bu ve bunun gibilerin yaptığı dezenformasyonları umarım devlet tarafından görünür de cezasını çeker.

“hiçbir ülke yoktur ki, kendi içinden bizim kadar hain yetiştirebilsin” ismet inönü
  • gerek çalıştığı üniversitedeki soruşturma olsun, gerek vergi denetimleri, gerekse de açılan davalar olsun dört bir koldan hükümetin baskı altına aldığı enag kurucusu güzel insan.

kendisine kamuoyunun yeterince sahip çıkmadığını düşünüyorum. bu adam pes ederse tüik enflasyonunun altında herkes kalır. şu an bu başlığa tıklayan herkes bir entry girmeli. bari sözlükte gündem olsun. bu konu 1 günde 450 entry girilen tam şu anda saat 3 yönündeki şey gibi saçmalıklardan daha önemli.

edit: tabii ki 1 kişi bile entry yazmadı.
  • sadece ''döviz alın'' diye yazmak asla iyi niyetlilikle açıklanamaz. bu tür adamların ülke düşmanı, kötü niyetli insanlar olduğunu görüp ciddiye almamak gerekir. bunu bir muhalif olarak söylüyorum.
  • hocam bir ekonomist olarak enflasyon hesabı yapmanız çok yanlış. bırakın bu işi veterinerler yapsın. onlar olmazsa simitçiler yapsın. sonuçta piyasayı en iyi simitçiler bilir. yönteminiz bilimsel bir kere. üniversiteyi bilim için kullanmanız da hiç etik değil. diğer öğretim üyelerine de kötü örnek oluyorsunuz. bu ülkenin söz dinleyen, güvenilir kurumları var. ya herkes bilimsel araştırma yapmaya kalkarsa ne olacak? bu milletin azmini bilimle ölçemezsiniz.
  • şu an halk tv’de konuk olan ekonomi profesörü. sözlükte kendisi hakkında bilgi bulamayınca google amcaya sordum. yeditepe üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü’nde öğretim üyesiymiş.

ekonomik analiz adlı günlük finans notlarını paylaştığı twitter hesabı:

şu
  • 2 gün önce döviz alın diye halkı yönlendirdi. görsel

şimdi de attığı twit şu:
    "merkez bankası ramazanda faize zam yaptı." görsel

yazık.
  • iyice şirazesini kaybetmiş. sadece 1 ay önce insanlara 33 liradan dolar kitlemesinden bahsetmiyorum, saçma sapan tweet'ler, altı boş mesnetsiz iddialar. malum restoran boykotu da yanlışmış, doları baskılıyorlarmış fiyatlar o yüzden artmış. yahu maliyetler belli, satış fiyatları belli, sürekli yapılan zamlar belli. ne doları arkadaş sen kafayı mı yedin? dolar serbest kalsa bu sefer de dolar arttı diye zam yapacaklar. iyice saçmaladı artık bu adam.

amerika'ya yerleşince içinden başka biri çıktı. şu saatten sonra enag da artık itibarını kaybetmiştir. hiçbir şekilde güvenilirliği kalmamıştır. kurucusu bu zihniyette olan bir kurumu kimse ciddiye almayacaktır.
  • saf kötülüğe ve cehalete sahip insan. herhangi bir videosunu 2 dk izleyen ve insan sarrafı olanlar kendisinin tam bir taşra akademisyeni olduğunu anlar.

hadi tüik'i boşverelim, zor değil bim/şok enflasyonu ve tüik'den bağımsız ito'nun enflasyon verileri ortada. hepsini kıyaslayın sonra enag ile kıyaslayın. enag'ın nasıl bir manipülasyon yaptığını görebilirsiniz.

ayrıca kendisi 1 aydan uzun bir süre önce dolar alın diye +10 milyonluk bir tweet attı. bu rezilliğin olduğu gün kapalı çarşıda dolar satış kuru 33,80 idi. yani o gün 1 milyon lirası olan biri dolar alsaydı bugün yine kapalı çarşı alış kuru olan 32,4'dan bozdursa eline 959bin lira geçiyor :) peki o gün tl'sini bozdurmadan tl mevduata atan kişinin bugün parası ne kadar biliyor musunuz? 1,045,000 tl. yani bu herife uyup dolar alanlar hemen bugün zararlarının kapanmasını istiyorsa, doların %9 civarı artması gerekiyor. bunu söylediğimizde hemen damlayan bir grup d.ly.k var, direkt "görürsün sen dolar %9 artacak" diyenler. peki bu süreçte tl mevduatlar elma mı topluyor sayın at kafası? mesela taşra akademisyeni veysel'e uydunuz dolar aldınız geçen ay, zararınız tl mevduat karşısında %9 şu an. bi ay sonra tl'den %4 civarı garanti kazanç varken bunu hesapa katıyor musunuz? mesela bir ay sonra garanti olarak 1,045bin lira 1,089 olacak. ancak sizin bu değere ulaşabilmeniz için doların bir ay içinde 37 civarına fırlaması gerekiyor :)

adam göz göre göre tonla insanı deli gibi zarara soktu ahhaha. abd'de bunu yapsa kodesi boylayacak burda ise el üstünde tutuluyor şaka gibi. suç onda değil tabi, doğru düzgün iş yapan bir iktidar olsa böyle şaklabanlara meydan bırakılmasa keşke ama nerdee?
hesabın var mı? giriş yap