• bizim buradaki bakkal amcanın "eğer biri gelir de daha önce hiç duymadığım bir sigara almak isterse hemen bunu veriyorum. şimdiye kadar %100'le tutturdum." diyerek çözdüğü sorunsal.
  • piyasaya ilk çıktığı vakit "bir de bunu deneyelim" babında almaya heves etmem marketteki kasiyer kızla aramızda gerginliğe sebep olmuştu.
    şöyle ki;
    -bir viceroy* lütfen..
    -(ağzını eğe eğe) vaysooy!..
    -(yüzü gözü buruşturarak) veyzrööy!..edödö!
    -...

e ulan ben 10 yıl bilfiil ingilizce konuşmuşum..ben bilmiyor muyum vaysroy demeyi..çemçük ağızlıya bak..
    bak hala sinirim geçmemiş..aldık ayarı tabii..
  • eski patronum vikero demisti... isi biraktim...
  • ben vaysroy diyorum hayatımdan da memnunum. haa bazen bakkal amca winston veriyor ama sorun değil.
  • bizim bakkal vikori diyor.
  • bizde buna viseroy diyorduk. sanırım hala da öle diyenler var. ama bir ara benimde aklıma takılmıştı bu isim nasıl okunur diye basit bir mantıktan yola çıkmıştım. gta vice (vays) city'de ki vice kelimesinin telafuzunu hatırlamıştım yanınada roy'u ekleyince sorunsalı çözmüştüm.

çözdünde ne oldu derseniz bi bok olmadı. zaten winston içiyorum. kimse de gelip sormadı. "hacı sen bilirsin bu sigara nasıl okunuyor?" diye. anca buraya yazdık işte. burdan da belki 1 2 şukela kaparız. bi boka yarar herhalde ozaman.
  • viceroy marka sigaranın insanlar tarafından algılanmasından sonra ortaya çıkan sorunsal. viçeroy, vikeroy, vaysroy, viceroy ve hatta vikeröy şeklinde söylemleri duyulmuştur.
  • ben askerde nistelrooy diyeni duydum. bildiğin ruud van nistelrooy'un nistelrooy'u.

bi kısa nistelrooy versene.

halbuki nistelrooy da hava hakimiyeti iyi oyuncuydu. ne ilginç şeyler yaşamışım askerde, tengrim.
  • eski patronum viseroyi demisti... hala aynı işte çalışıyorum, patronum işi bıraktı viseroyi diye diye...
  • geçen duyduğum zannediyorum son nokta: vokaryo.
hesabın var mı? giriş yap