• ne coinmiş arkadaş ya mna coim.
    bende kuracam bitane sikkoin diye. elinde tuzla koşuyo millet gördüğüm kadarıyla.
  • dilencilerin yeni adresi.
  • (bkz: niteliksiz dolandiricilik) o derece berbat bir girisim. sitede "fiyati subatta 20 dolar olacak","yil sonunda da 200 dolar olacak" disinda herhangi bir sey yazilmamis.

en iyi ihtimalle bir ponzi cikar ama o kadar kotu hazirlanmis ki; bu heriflerin yapacagi ponzi 3 ay bile surmeden patlar. para yatirmayi gectim, kullandiginiz herhangi bir email adresinizi bile kesinlikle vermeyin. illa bedava kazanip alip ne olacagini gorecem diyorsaniz yeni bir email adresi alip onunla kayit olun. edit2: ico sureclerinde kyc (know your customer) asamasi oluyor, bu heriflere kimlik/pasaport goruntusu falan vermeyin. (ciddi ico girisimlerinde de bu asama olur. guvenilir yerlere vermeniz bunun kadar buyuk bir risk degil)

buyuk ihtimalle bir noktata kazandiginiz coinleri cekebilmeniz icin para yatirmanizi isterler. aman diyim.

edit: ayrica, "100 coin verdi, simdiden 42 dolar oldu" diye reklamini yapan serefsizlere inanmayin. hic bir borsada olmayan alinip satilmayan birseyin fiyati nasil artiyor bi aciklasinlar? kim belirliyor bu coinin fiyatini? heriflerin yaptigi peceteye 100 coin yazip elinize verip her gun fiyatinin arttigini soylemekle ayni sey...
  • (bkz: #73186462)

kurucu diye koydukları adam facebook hesabından benim alakam yok bunlarla, tamamen scam diyor. kimse para yatırmasın emeğinize paranıza yazık.
  • scam olduğu barizdir.

sadece kayıt olma karşılığı bana verilen 100 vitrocoin'i btc'ye çevirmeye niyetlendim. iddiasına göre 2000 küsür usd değerinde btc'yi belirttiğim adrese göndermişler. 60 tane network confirmation bekliyorlarmış. şu an vtc bakiyesi sıfır görünüyor. 2000 küsür usd karşılığı btc elbette yatmayacak.

buraya para yatıran olduysa geçmiş olsun.

edit: bir sürü mesaj geldi. btc yatmadı arkadaşlar. yatmayacak zaten.
  • geleceğine bu kadar güveniyorsanız boşuna almanıza gerek yok. vitro coin bazı akıllıların dediği gibi ileride çok meşhur olacaksa şimdiden boşta olan vitrocoin.net ve vitrocoin.org alan adlarını kayıt ettirin üzerinize. meşhur olduğunda tanesini 50 bin dolara satarsınız. hadi bakalım ilk hangi fırsatçı buna da atlayacak takip ediyoruz.
  • direk scam'dir boşuna ümitlenmeyin.

-ana sayfalarında bahsettikleri çoğu şey yalan mesela powerchain isimli borsada satışa çıkacağı yazıyor, öyle bir borsa yok.
    -hiç bir ico haberi veren sitede isimleri geçmiyor.
    -white paper'larını hazırlayan kişi paint terk direk zaten.

-diğer ico sitelerini incelediğiniz zaman zaten direk anlaşılıyor. (şuradan inceleyebilirsiniz) icoların hepsinde bütün developerların linkedin hesapları yayınlanır, skype, telegram, telefon numarası gibi iletişim bilgileri paylaşılır. yani mümkün olduğunda şeffaf olmaya çalışırlar güven sağlamak için, ama vitrocoin de hiç biri yok tabiki. sadece bu bile yeterli scam olduğuna anlamak için.
  • an itibariyle, 1vıc = $77.0904 ediyor. iyi para da, scam olduğunu düşünüyorum ico bitti ama ne piyasaya girdi ne başka bir şey, duyuru veya bir haber bile yok.

ayrıca victorium(vıc) ile karıştırılıp, borsalara aktarmaya çalışanlar var, yapmayın çünkü ikisi aynı şeyler değil, kaybolup gider coin.

zaten victorium a benzemesine bakınca da scam olduğu ap açık ortada. bakalım bekleyip göreceğiz.
  • beyler bu gün garantiledim scam olduğunu.

1-2 saatlik araştırmalar sonucunda siteleri hollanda sunucusunda barındırılmakla beraber sitelerin büyük çoğunluğu afrika ülkeleri ve nijerya da bulunmaktadır. zaten buradan da anlaşılacağı üzere scam olduğu bariz ortada.

ayrıca vitro nun sitesine benzer yapıda bir çok site bulunuyor sunucu da örnekler;

https://phambook.ng/
    http://purycash.net/

ayrıca bankacılık danışmanlığı tarzında bir ton site de var sunucusunda.

yani kısaca scammmm :)
  • ağır derecede hoax olan coin. öncelikle burada ki yazılanlara kanıp sazan gibi atlayan arkadaşlardan birisiyim. ama çok fena hoax. kanıtlarımıda buyrun.

1- öncelikle takımdaki isimleri aratın. putinin eski danışmanı dedikleri adama dair hiç birşey çıkmıyor. aralarında bizle dalga geçermiş gibi yemek isimleri filan olanlar var.

2- daha kötüsü aynı görseller bu sitenin benzerinde coin hoaxlığı için kullanılmış. baya siber suç ekibi yapmış yani işi gençler. eğer e mailinizi verip diğer şifrellerinize benzer bir şifre kullandıysanız direk değişin sakata gelmeyin. birbirine benzer siteleri görmek için google'da ki görsel aramayı kullanın. bu sitelere raslayacaksınız direk buyrun başka bir site

kısacası sazan olmayın gençler. buna bende dahilim maalesef...
hesabın var mı? giriş yap