• yeni bir otobüs firması.

http://www.vivalines.com.tr/

otogara özel transfer hizmeti, sıcak yemek, hızlı internet, yastık, battaniye, domates ve portakal suyu servisi gibi hizmetleri olacakmış. bir nevi boss'un ilk zamanları gibi olacaklarını iddia etmekteler.

sadece. istanbul - ankara hattında çalışacakmış şimdilik.

bir de check-in ve boarding pass olacakmış. otobüste ne işe yarayacaksa.
  • topu topu 3 memleket arasında hizmet veren firma. bu sıralar sosyal medyada iyi reklamı dönüyor umarim kaliteside reklamları kadar iyidir.
  • turuncu beyazı yine harcamışlar
  • metro turizm facialarından sonra binmeye korktuğumuz otobüslerin ardından hayranık uyandıran bir tanıtımla piyasaya girmiş otobüs firmasıdır.
  • diğer firmalara da ayar çekerek bir akım başlatmasını dilediğim firma. eğer gerçekten dedikleri gibiyse iyice bozan kamil ve pamuğun yüzüne bakmam artık.

ankara - istanbul arası biletimi aldım. fiyatı da gayet makuldü. 59 tl. yolculuktan sonra editleyeceğim.

yolculuk sonrası editi:

+ öncelikle, yolculuktan hemen önce basılı biletimi almaya gittiğimde daha sonra kullanacağım servis için 10 tl gibi bir ücret ödedikten sonra (buraya daha sonra geleceğiz) bir görevli gelerek valizlerimi otobüse kadar taşıdı ki bu olumlu bir şey.

+bindikten kısa bir süre sonra kalem kutusu benzeri fermuarlı bir çanta şeklindeki hediye pakedini dağıttılar. içeriği ise: diş fırçası ve macunu, yumuşak kulak tıkacı, göz bandı ve çoraptan oluşmakta. ha bir de kusma poşedi ile dergi kabı arası bir naylon vardı. ayakkabı koyma poşediymiş. bu da olumlu.

+ hostes hanımın yüzünden ciddiyet aksa da oldukça profesyonel ve kibardı. sanırım eski bir havayolu hostesiydi. tek eksiği sprite'ı ice tea sanmasıydı. ice tea isteyenlere sprite verdiği oldu ancak bu kadar kusur olabilir. normaldir. bana da sprite verecekken soğuk çay istediğimi söyledim ve soğuk çayımı aldım. nema problema.

*dağıtılan tabletler idare eder ve internet hızı fena değildi. yalnız kendi kulaklığınızı mutlaka götürün çünkü dağıtılan kulaklıklar bildiğiniz dandik kulaklıklar ve tabletle pek uyumlu değiller. sesleri duymak için batman olmanız gerekebilir. ilk verilen kulaklık çalışmıyordu ancak söyleyince değiştirildi ve çalışan ama yine azıcık ses veren bir kulaklıkla işim görüldü. bu olumsuz.

* tablet şarja takılı olduğu halde bataryası bitti (bu nasıl oldu anlamadım). ancak durumu bildirdiğimde hemen tableti değiştirdiler.

+ yemekler minimal fakat gayet iyiydi [cordon blue - pilav - bezelye, karışık kızartma, meyve salatası (önceden hazırlandığı için meyveler kararmıştı ancak yenir yani iyiydi) ve revani]

- yemekleri yerken tableti nerenize sokacağınızı şaşırabilirsiniz ben dizime koydum. bu da benim ayıbım tabi. öndeki cebi dergi ve kitaplarımla doldurmuştum.

- mola verilmemesi zaman kaybını engellese de benim gibi sigara içen yolcular 5-6 saat nikotinsiz kaldılar. inenler sigaraya sevgilinin dudağına yapışır gibi çullandılar. sigara, tiryaki için önemli bir faktör. insanlar yazın kor sıcakta, kışın ise dondurucu soğukta durmayı tercih edip sigaralarından vazgeçmiyorlar. bir de arada bir ayağa kalkıp dizlerimizi ve popolarımızın uyuşmasını falan gidermek iyi geliyor mola önemliymiş. mola verilmemesini olumsuz buluyorum.

+ indiğimde elindeki kağıtta ismim yazan bir vip şoför beni ve diğer iki servis yolcusunu bekliyordu. sigaraya son öpücüklerini kondurup servise binen yolcuları sırayla evlerine kadar bıraktılar. servis dediğim mercedes vito'ydu ve gerçekten rahattı. 10 liraya kesinlikle değer. ancak unutulmamalı ki servis kullanacaklar 5 saat öncesinden bildirmeliler. (servis dediğim yine vito evet. böyle karşılıklı koltuklar falan... bir nevi vip taksi dolmuş.)

- yalnız servis şoförleri istanbulu pek de bilmiyorlar. hatta gideceğiniz açık adresi çok önceden almalarına ve navigasyon kullanmalarına rağmen güzergahı yolculara göre organize edemiyor ve yollarda kaybolup duruyorlar (bu kısım defalarca tecrübe edildikten sonra esinlenmiştir.)

+++ genel olarak çok olumlu buldum. bu fiyata arabanın boş gitmesini ise aklım almadı. toplasan belki 10 kişiydik. üstelik cumartesi günüydü; hafta içi de değildi. kesinlikle diğer firmalara basar. yemek, araç içi tuvalet, internet kalitesi [yol boyunca youtube'dan ""this is not happening" (stand up şovları) izledim hiç takılmadı. benim kıstas da bu.] kibar bir hostes, ufak mağduriyetlerin anında giderilmesi benim için yeterli. servisin evime kadar bırakması da beni valiz taşımaktan kurtardı. bunlar hep olumlu. sevdiklerime tavsiye etmekten çekinmeyeceğim bir firma. umarım bozmazlar.
  • ilginç bir internet sitesi var. kim tasarladıysa artık, mesaj gönderme ekranındaki güvenlik kodu çok tuhaf. mesela şu şekilde 3 sayısına link verebiliyorum. linkteki sayıyı değiştirirseniz diğer sayılara da ulaşırsınız. böylesini hiç görmemiştim. siteyi yapmaları için kime ödeme yaptılar acaba yazık
  • 20 şubat'ta ankara'dan otobüs ile dönüş bileti ararken instagram'da karşıma çıkan firma. tam da dönüşüme uygun saati bulunmakta, deneyip yorumları yazacağım.

edit: (bkz: #66426074)
  • bir zamanların özlenen iyi zamanlarında farklılık yaratan boss turizmi olacak gibi görünüyor. uçak bileti fiyatının üç paralara indiği bir dönemde kara taşımacılığı yapıp kar edebilmek için ekstraların olması lazımdı. lig tv, evden transfer, yolda sıcak yemek ikramı ile en azından kısa sürede birçok kişi tarafından denenecektir. kalite ve fiyat politikasını korursa belli bir dönem ekmeği yenebilir.
  • bugün valide hanımı kapısının önünden vip servis (10tl ücret talep ediyorlar) ile aldırdım. terminalde otobüs beklerken çay kahve portakal suyu kurabiye ikram, otobüsler eski boss turizm gibi rahat, sıcak yemek ikram, tablet, gazete, tuvalet, promosyon ürünler.. iki aya fiyat artmazsa batacağını tahmin ettiğim turizm firması. şahsen deneyenlerden duymak lazım bir de.

hizmetlerinin devamını diliyorum.
  • reklamlari cok iddiali duruyor. yillarca mafya bozuntusu otobus firmalarini kullanmayan bana bile vay be dedirtmistir. umarim reklamlarda gosterildigi gibi hizmet verirler.
hesabın var mı? giriş yap