• yanından her geçtiğimde istemsizce sen ne güzelsin amk dedirten arabadır. özlenendir. maşallahı var 2012 modelinin fiyatıda düşmüyor hiç.
  • kıyıpta satamadığım araç. sanırım çocuk oluncaya kadar bizde kalacak.
    2011 model 1.6 benzinli için, evet, çok yakıyor. motor kasaya oranla yetersiz kalıyor bazı durumlarda. ama tasarım ve güvenlik konusunda fiyat performansı bu kadar iyi araba türkiyede maalesef bulunmuyor. ayrıca arka koltuklarda 3. kişi oturamıyor. zaten oturmasın çünkü çantası için bile bagajda yer bulamayabilir. o kadar küçük bir bagajı var. ama genelde 2-3 kişi seyahatler için yetiyor. bagajsız olmaz diyorsanda yine kuzeylilerden thule diye bi arkadaş var, onunlada tanışırsın.
    arabayla 5000km hız yapmak, ev taşımak gibi değişik hayalleriniz yoksa düşünmeden bir tane bulup alın.
  • alıp kullandığıma beni en mutlu eden otomobildir kendisi.
    bu aracın ikinci eline çok uygun fiyata sahip olarak o dönemde kendimce devrimsel bir keşif yapmıştım.
    şimdi ne mi kullanıyorum? önemi yok, çünkü artık otomobillere o gözle bakamıyorum. bu nedenle bir daha büyük ihtimalle beni hiç bir otomobil o kadar farklı hissettiremeyecek.

not: arka koltuğun hiç kullanılmayacağını düşünürken aldığım hafta arka koltuğa anneannemin bile binmesi gerekti.
    iki sene boyunca araçta sürekli şehirlerarası kalabalık seyahatler yapılması gerekti.
    bir daha coupe araba mı, asla!!!

ama yine de c30'u herkese tavsiye ederim. kaliteli, sade ve farklı bir otomobil.
  • bu aralar göz diktiğim araçtır. şöyle ki land rover freelander kullanıyorum,bu arabaya hantal diyenler gelsin aracımla 1 tur atsın.
    istanbul-izmir arasında 1.6d manuel c30 ile yolculuk yaptık. 160-170 ile çok rahat ve ekonomik gelebildik. benim arabamla 160 yapınca taksi ile aynı yakıyoruz.
    volvo ağır fakat bu ağırlık dengeli yayıldığı için size yol tutuşu olarak geri geliyor. en olumsuz özelliği ise kısa farları. adete ekran ışığı açılmış 3310 kadar. muhakkak ki kısa farlara bir çözüm bulmalısınız.
    gördüğüm diğer olumsuz özelliği ise ses sistemi. benim kullandığım araç sport paketti. bir sport paket için ses sistemi yetersiz geldi. ama geri kalan bütün özellikleri ile alınır bu araç.
  • 3 ay önce aldığım ve kullanmaktan son derece memnun olduğum isveç tankı.

2011 model bir araba için fazla para bayıldığımı düşünüyordum ama alıp kullandıktan sonra bu fikrimi değiştirmeyi başardı.
  • ikinci elini satması çok zor arabadır. ama kullanması da bir o kadar keyiflidir. bir de dynaudio ses sitemi varsa başka hiçbir yerde müzik dinlemek keyif vermez insana.
  • 2012 yılında 2009 model siyah r desing modeline sahiptim. o dönem piyasası biraz pahalı olduğu için çok fazla görmek mümkün değildi. zira istanbulda yaşamama rağmen gördüklerim bir elin parmaklarını geçmezdi.
    bu sebeple nasıl bir ilgi alaka anlatamam. her gören dönüp bir daha bakıyordu. ciddi manada zamanının çok ötesinde bir araçtı.

2 sene bindikten sonra satmak durumda kalmıştım ama nasıl bir araçsa bendeki etkisi hiç geçmedi. başka araçlar aynı tadı, hazzı vermedi.
    ne yapıp edip 2016 yılında bu sefer 2012 beyaz advance modeline sahip oldum.
    alırken 1 dkk düşünmedim ve hiç pişman olmadım. bu sefer çok fazla ilgi yoktu kabul. aracın yüzü ne kadar piyasada olmasada eskidi. zaten ne arabalar var günümüzde.

amma velakin her park ettiğimde döner arkama bir daha bakardım. her baktığımda da iyiki almışım seni hınzır derdim.

gençsen cebinde 3,5 kuruş paran varsa gidip keko gibi polo, fiesta alacağına aynı parayı şeklinin ve güvenliğin had safhada olacağı volvoya bin. bu da benden size abi tavsiyesi.
  • çıktığı yıllarda hayalimdi ama sahip olma ihtimalim bile yoktu. geçtiğimiz yıl bu zamanlar premium paket 2007 model 1,6 benzinli bir tanesine 86000 km de sahip olma fırsatına eriştim.

araçta sunroof, deri koltuk, kör nokta uyarı sistemi gibi zamanında çok önemli sayılabilecek özellikler var. ancak bence daha elzem olan hız sabitleyici, park sensörü gibi donanımlar yok. iki kişi olduğumuzdan boyutları bizi şimdilik zorlamıyor olsa da kedi köpek sahibi olduğumuzdan ve bagaj hacmi çok küçük olduğundan bazen can sıkabiliyor.

çok yakıyor. çok dikkatle şehir içi 9-10 litre tüketimler yakalanabiliyor. bu tüketime rağmen araç hantal kalıyor ama gazı köklerseniz de bağıra bağıra gidiyor.

parçaları pahalı sayılabilir. özel serviste yaptırdığım bakımına 900 tl ödedim bu fiyata balatalar, hava filtresi, yağ değişimi, yağ filtresi, polen filtresi, silecekler ve işçilik dahil. çok vermiş olabilirim sanayide başka servisleri de soruşturmak lazım.

şimdilik memnunum. yakıt her ne kadar düşündürse de insan bir kere bindi mi başka arabalar hep bir şeyler eksik kalıyor. belki ileriki yıllarda maddi durum el verirse 2012 r design dizel modeli düşünülebilir. eyorlamam bu kadar.
  • volvo c70, volvo s40, ve volvo v50 ile aynı platformu paylaşan ve artık üretilmeyen volvo.
  • 2012de üretimi bitmesine rağmen, yollarda hala sıfır km kondisyonunda dolaşan tasarım harikası otomobil.
hesabın var mı? giriş yap