• lou reed e ait bu şarkının sözleri, andy warhol un new york taki stüdyosuna-fabrika ya takılan, warhol un travesti oyuncusu holly woodlawn un hayatını kabaca özetler. dinlerken el cepte ıslık çalarak dünyayı tepeden kesme durumu yaratır bünyede..
  • şu güzel güneşli havada yürürken dinlemelik, dinlerken ıslık çalıp eşlik etmelik şarkı. ama ben ıslık çalmayı beceremediğim gibi yürüyemiyorum da. yürüyebilen yürüsün, ben de iyileşince yürüyeceğim. allah da tüm kalıcı engellilere yardımcı olsun. şarkıyı da bu havada yürürken dinleyin bence.
  • başka bir şarkıya benzettiğim ama hatırlayamadığım şarkı. belki de o şarkı bu şarkıydı kim bilir?

ta lisede izleyip sonunu unuttuğum ve filmin başında çalınan, aklıma kazınmış o saksafon sesi yüzünden senelerce unutamadığım filmin adını 4-5 yıl önce bulup rahatlamıştım. bugün yine her zamanki gibi yeni yerine eskisi düsturuyla kiss kiss bang bang filmini açtım. oyuncudan oyuncuya atlayarak film gezmesi yapmayı severim. val kilmer'ın sayfasını açtım imdb sağolsun. o da ne! the salton sea. fark ettim ki filmin sonunu gene unutmuştum. açılışındaki saksafon müziğini dinledikten hemen sonra ara bir sahne açıp filmi hatırlamak istedim. pıt. bastığım dakika 40:30. belki 40:28 veya 41:01 de olabilir ama yuvarlıyorum tabi. yaşlı bir amca şarkı söylüyor. aman tanrım! müzik acayip tanıdık. hemen the salton sea filminin soundtrack'lerine baktım. ama çoktular. ben de amca ne dediyse onu google'lamaya karar verdim.

ilk birkaç denemeden sonra şunları yazdığımda başarıya ulaştım.
    google: how they came miami of fla hey check a way across usa song

lou reed - walk on the wild side

orijinal sözlerse şöyleydi:
    holly came from miami, f.l.a.
    hitch-hiked her way across the u.s.a.

normalde bu bir yanlış anlaşılmış şarkı sözleri olayıdır. ama yaran bir yanlış okuma değildir. çünkü amaca giden yolda araçtır bütün bu anlamsız sözler.

benzettiğim şarkıyı belki de birgün beğenilen şarkılar listemde alakasız bir vakitte duyarım. niyeyse garden state filminin müziğiymiş gibi geliyor ama baktığımda değil. na-ah hatırlamıyorum işte.

o zamana kadar:
    do-do-do, do-do, do-do-do
    do, do-do, do-do, do-do-do
    do, do-do, do-do, do-do-do...
  • bir de tok tok tok adlı duo'dan dinleyin bu şarkıyı.
  • lou reed'in muhteşem şarkısı
  • şarkı olarak beğenilmiştir ancak albüm olarak gördüğü kabul oranı lou reed'i hayal kırıklığına uğratmıştır.
  • en meşhur skeci şu olan, sıklıkla gülümseten, bazen feci güldüren bbc programı.
  • jimmy smith'in 62-73 yılları arasındaki eserlerinden 25 adet seçmenin yeniden yorumlanması neticesinde ortaya çıkmış efsane albüm.

tam ismi: walk on the wild side: the best of verve years.

(bkz: jimmy smith)
  • vannessa paradis'in sesinden de dinlenmelidir every now and then.
hesabın var mı? giriş yap