• bunu ictikten sonra franziskaner hamallik gibi gelir. bugday birasinin ulasabilecegi son noktadir kendileri. prost diyoruz o zaman.
  • buğday birası hastası olan ben ve benim gibi pek çok kişiyi sevindirici haber türk tuborg'dan geldi dün. almanya'da içip denediğim ve aroması, kokusu, tadı, kıvamı ve yoğunluyla diğerlerinden farklı bir yerde olan bir biradır.

açıklama da şu şekilde:şirketimiz, bayerische staatsbrauerei weihenstephan ile ünlü alman bira markası "weihenstephan"ın türkiye'ye ithali için anlaşma imzalamıştır.

bayerische staatsbrauerei weihenstephan, hefeweissbier bira kategorisinde, filtre edilmemiş bavyera buğday birası olan "weihenstephan"ı dünyanın bilinen en eski bira fabrikasında bavyera bira saflık yasası'na uygun olarak üretmekte ve 40'dan fazla ülkeye ihraç etmektedir.
  • türk tuborg'un kap'a yaptığı 21 nisan tarihli açıklamaya göre çok yakın bir zamanda ithal edeceği buğday birası.
    açıkçası haberi ilk okuduğumda şüphelerim vardı, zira weihenstephan'ın birkaç çeşidir var ve türkiye'de genelde malt olan kristalen tarzı bira tüketildiği için o çeşidinin getirileceğini düşünmüştüm. açıklamada hefeweissbier bira kategorisinde, filtre edilmemiş bavyera buğday birası olan "weihenstephan"ı getiriyoruz demiş adamlar. evde çılgın attım.

yeter ki fiyatını öyle dudak uçuklatan cinsten tutmasınlar. gerçi zaten türk biraların fiyatları dudak uçuklatıyor. artık birkaç lira daha fazladan domalıp, en azından weissbier içerim, içeriz. çok sevindim yahu, weihenstephan lan! bundan iyisi franziskaner amına koyayım...
  • tuborga attığım kapa bildireli gırla zaman oldu lan ne zaman gelecek bu bira konulu mailime, maili attıktan yarım saat sonra şöyle bir cevap verdiler

--- spoiler ---

merhaba makine mühendisi bey,

size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi ( adres & telefon ) gönderebilirseniz ilgili kişiler sizinle irtibata geçeceklerdir.

saygılarımızla.

müşteri hizmetleri

müşteri hizmetleri | customer service | türk tuborg - carlsberg

kemalpaşa cad. no:52 işıkkent | 35070 - izmir türkiye | | direkt : 0232 399 2000 | fax : 0232 436 1904

email : musteri.hizmetleri@carlsberg.com.tr

--- spoiler ---

telefon yazdım bekliyorum, bilgi gelirse paylaşacağım.
  • --- spoiler ---

sayın makine mühendisi,

kap ‘a yapılan duyuru ile birlikte weihenstephaner ürünümüzün ithalat sürecini başlatmış bulunmaktayız. şu an için ithalat sürecini dikkate aldığımızda ürünün yaz ayları içerisinde satışa sunulacağını öngörmek ile birlikte üzülerek kesin tarih verememekteyiz.

türk tuborg olarak ilginize teşekkür eder, her türlü soru ve düşüncenizi bizlerle paylaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

saygılarımızla,

deniz yılmaz

ürün yöneticisi | assistant brand manager | türk tuborg - carlsberg

--- spoiler ---

şeklinde bir cevap geldi. hadi bakalım bekliyoruz bebişim.
  • türkiye'ye ithal ediliyor olması süper olan efsanevi bira. gelmeden önce bilgi sahibi olmak isterseniz;

http://beerasmus.tumblr.com/…efsane-weihenstephaner
  • hala marketlerde görünmeyen bavyera mamülü.
  • jem's bulunmayan yerde tercih edilmesinde sakınca olmayan bira. koca bardakta böyle bulanık bulanık, buz gibi bu sıcaklarda süper gidiyor.
  • kap'a bildiriminin üzerinden 3.5 ay geçmiş olmasına rağmen kendisinden haber alınamayan weissbier. yok mu duyan, gören, bilen?
  • hayatımda içtiğim en başarılı weissbier'lerden biri.

edit: artık türkiye'de içebileceğiz. aynı hafta içinde kozel (ki weihenstephan'ın adının olduğu yerde esamisi okunmaz) ve weihenstephan piyasaya geliyor. birilerine hak etmediği bir iyilik yaptıysam eğer..

türkiye piyasasına girmesi, rüya gibi bir haberdir.
hesabın var mı? giriş yap