• gercekten neden begenilmedigini anlamadigim, diger dizilerle acimasizca neden kiyaslandigina anlam veremedigim dizi.

bence oldukca guzeldi, western kafalari, film olan westworld gondermeleri, hikayesi, makyajlari (toz toprak icinde o kizilderili boyalari icinde gezdiginizi dusunun), sasirtmalari, karakterleri, muzikleeri... iyiydi yani, (cogumuzun) internetten para vermeden izlediginiz bir seyden bahsediyoruz.
  • öncelikle her sezon finalinde radiohead’e yer verip ne yapmak, nereye varmak istemektedirler? -ciğerimiz kalmamıştır!-

inanç üzerine, kaderi kontrol edebilme üzerine çok düşünen bir insan olarak hemen hemen her bölüm yarama basacak bir konuşma geçiyor bu dizide. sonra bütün o yavaşlık, acaba doğru anlayabildim mi düşüncesi bir kenara bırakılıp yine hayran olunuyor tarafımca.
    fakat birine tavsiye verip konusundan hafif bahsedeyim diyince nerden başlayacağını bilemiyor insan ve “aman sen de izlemeyiver zaten.” diye geçiştiriliyor, gözler hafif puslu tabi o esnada..

tanım: bütün motor fonksiyonları yerinde olmayan insanların izlememesi gereken dizi.
  • yeni nesile bilim-kurgu - fantastik ne verirsen ver o iş tutar. overrated'ın dibi olan dizi. bana kalırsa hbo'nun yaptığı en kötü iş. bunu diyorum çünkü hbo'nun çıtası çok yüksek. diğer şirketlere göre ortalama bir dizi ama hbo için en kötü işi oluyor.

dizi değil, parçalar kopukluğu adeta. bunu da sivri zekalı çakma entelektüel arkadaşlar "çok iyi abi, varoluşsal ve kafamda soru işareti bırakmayı beceriyor. " diye yorumluyor. kurgunun kötü olması varoluşsal sorulara sürüklüyor insanları. her önüne gelen dizi-film eleştirmeni zaten.
  • o 2. sezon finali olmamış hocam. ol ma mış . daha doğrusu olmuş da çorba olmuş.

--- spoiler ---

tamam anladım konuyu bu kadar dallandırıp budaklandırdıktan sonra ancak böyle bi final kurtarırdı. tamam hostların işkence görmeyecekleri ve bulunamayacakları vaadedilmiş sanal topralar * fikri fena değildi. tamam park aslında hostların davranışlarının gözlemlendiği bir yer değil misafirleri incelemek hatta kopyalamak üzere inşaa edilmiş bi yer.

ama bu şekilde park fiili olarak sona ermiş oldu.

çok feci yanılmıyorsam park dışına çıkabilen host yanına 5-6 tane bilinç aldı. biri bernard biri sarı gacı *. diğerleri şu an muamma. üçüncü sezonda sanırım mücadeleyi insanların dünyasına taşıyacaklar ve muhtemelen isaac asimov kitaplarından da esintiler seyredeceğiz.

--- spoiler ---
  • filminide cok sevdim, dizisinide seviyorum..
  • (bkz: #77178599)
    2. sezonu bitirdim, bir sik anlamadım. niye izliyorum bilmiyorum.
  • ikinci sezondaki, içinde maeve bulunduran her bölümde beni sıkan dizi. ilk sezonunu çok beğenmiştim, ikinci sezondaki william ve james delos olan her sahneye de bayıldım.

--- spoiler ---

yahu kardeşim, senaristin sırf robotları kurtarayım diye gidip güvenliğe ateş açması neydi öyle? bu dizinin gerçekten böyle bir sahneye ihtiyacı mı var? bir de şu 5. bölümdeki uzak doğu sahnelerinin dizide neye hizmet ettiğini bilen varsa yazsın, seve seve okurum.
    --- spoiler ---

3.sezonunu elbette beklemedeyiz.
  • hala 1. sezonda surunuyorum. acikcasi cok buyuk potansiyeli olan bir konuyu bayagi parca pincik ediyorlar. bazi yerlerde flashbackler simdiki zamanla karisiyor, kim ne zaman neyi dedi ya da nerede takip edemiyorum.

onun disinda hostlarin teknolojisi uzerine biraz daha bilgi verseler (neyle calisiyor bunlar, erke dönergeciyle mi?) ya da westworldun sahibi kim, ortaklari kim, 10 15 adamin sikinin zevkine 10 milyarca baloncuk harcayip bu parki mi kurdular? jurassic park gibi halka acik mi yoksa? vs vs

hostlarin gidisati olarak animatrixdeki 2. ronesansa goz kirpiyorlar. zaten kacinilmaz son o olacak gibi.

ama beni diziye yapistiran bir sey var ki, o da muzikleri. ozellikle dr. ford saheser.
  • ergenlerin çok sevdiği dizi. konsantre olmamız gerekiyormuş anlamamız için. öyle diyor fan kitlesi. valla mı amk? gerçekten konsantre olmamız mı gerekiyor? bu konuya dikkat ettiğin için teşekkürler, kimse dizi izlerken konsantre olunması gerektiğini bilmiyordu. velet dizinin kötü olduğunu hiçbir şekilde kabul edemiyor(çünkü o bir ergen), gidip konsantrasyon falan diyor, cringe. dizi nasıl dediğinde "çok iyi" den başka bir şey diyemeyecek cahiller burada kritik yapıyorlar.
  • 2. sezon durgun geçti ancak sezon finalinde tozu dumanı kaldırdılar. kendimize geldik, 3. sezonu merakla bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap