12 entry daha
  • hayatımın öyle bir parçası olmuş ki hayal bile edemedim.
  • yanlışlıkla silip geri yüklediğimde sildiğimi düşündüğüm bütün eski sohbetlerimi teker teker ortaya çıkaran uygulamayı silmektir.

silmeyin demiyorum silin ama geri yüklerken dikkatli olun. senelerin konuşmaları elinizde patlayabilir.

imza: sohbet yedeklemesini kapatmayı çok sonradan keşfeden vatandaş.
  • gereksizdir.
  • zamanında yaptığım ve inanılmaz huzur bulduğum eylem.

yaklaşık 1.5 sene kadar da kullanmadım ama öğrencilik halleri, sınav dönemlerinde not alıp vermek inanılmaz zor oluyordu. buna rağmen epey direndim, mail atın bana gibi cümleler kurarak ortamın gıcığı oldum, ulan şimdi anlıyorum ne iyi arkadaşlarım varmış adamlar "hadi lan ayı" demeden whatsapp ile 5 dakikada yollayabilecekleri şeyleri uğraşıp mail attılar.

sonra ne mi oldu? kullanıyoruz işte.
  • akıllı telefonu ilk aldığımda deli gibi uygulama indiriyordum : facebook, instagram, twitter, whatsapp... akşama kadar oradan oraya takılıp duruyordum. whatsapp gruplarındaydım. ama bir doyma, bıkma, silme evresi var. çevrilen geyik muhabbeti baydı artık. whatsapp'ın varlığını unutacak derecede bakmıyorum. facebook'a da hiç bakmıyorum orası da ele geçirilmiş durumda. instagramı ise kaldırdım. twitter'a 2 günde bir 5 dakika falan bakıyorum. sosyal medyadan soğumuşum adeta. olması gereken de bu. inanın hayatım düzene girdi iş'te ve özel yaşantımda ilerleme kaydettim. siz başkalarının hayatını izlerken kendi hayatınız olduğu yerde sayıyor.
  • zaten whatsapp'tan sonra hatlar sadece internet icin kullaniliyor gibi.

neredeyse iki senesini whatsapp'siz gecirmis biri olarak kullanimina gore gayet faydali bi uygulamanin silinmesinin gereksiz bi eylem oldugunu belirtmeliyim.
  • telefonla konuşmayı sevmeyen veya çenesini yormak istemeyen, benim gibi tipler için zaruri bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. anlık mesajlaşma ile 2 yıldır kimseyle telefonda konuşmak istemiyorum, sesimin tınısını unuttular o derece.
  • geçenlerde bir arkadaşımla sohbet ediyorduk. o da sildiğini soyledi. e nerden iletisim sagliyorsun dedim. cunku whatsapp cok kullanilan bir uygulama yani. "konuşmak isteyen arar" dedi. silmiş kafasi raad takılıyor
  • akraba gruplarının illallah ettirmesiyle vuku bulan olay. gruptan ayrılsan olmaz, ayrılmasan hiç olmaz.

temiz çözüm.

evet elimden gelse telefonu da fırlatır atarım.
64 entry daha
hesabın var mı? giriş yap