• son zamanlarda artarak devam eden çağrı yığınlarıdır.

sahte profil fotoğrafı ile bazen bir manken, bazen de bir hint köylüsü beni düşünüp aramaktadır.

gelen çağrıyı yanıtlayan yada böyle bir şeyi deneyimleyen yazarlar var mıdır ?

edit; tam başlığı açtıktan sonra bu çete bir manken hanım kızımızı görevlendirmiş olacak ki yine aradı sağolsun

sonradan gelen edit; adamlar iyi çalışmış kaç aydır demek ki zira gündeme girdik.

zorunlu edit; başlıkta bazı yazar arkadaşlarımızdan gelen dönüşlere baktığımızda aramaların ayarlardan kapatıldığına (sessize alındığına) dair dönüşler aldım, ayrıca dönüş yapıp ödeme alan yazarlarımız da varmış. siz yine de bulaşmayın derim, kesin çözümü olmayan ve insanı gün içinde rahatsız eden bir mesele haline geldi maalesef.
  • aşırı derecede artmaya başladı son zamanlarda. hem sms hem whatsapp. acilen buna bir önlem bulmaları gerekecek ama nasıl hiç fikrim yok.
  • çağrı + mesaj gelmeye başladı, engelle engelle yoruldum.
  • bu sabah beni de bir hindo numarasi caldirdi.
    sanırım veri ihlali olayi, tum bilgilerimiz çalındı.
  • henüz bana gelmedi ama çevremde çoğu kişiyi vurdu. hep de hint erkekler arıyor. iyice yol geçen hattına döndü telefonlar.
  • evet, ben de konuştum kendileriyle.

cambly’e falan para vermeye gerek yok. ingilizce speaking pratiği için çok iyi oldu.

not: suriyeli, okumak isteyen genç taklidi yaptım. az daha bana bağış yapacaktı kerizler.
  • beni linkedinden iş için aradılar açmadım mesaj attılar he canım siktir git deyip engelledim.

(bkz: kendi dolandırıcımız var)
  • nedendir bilmiyorum ama hep üst üste 2 çağrı atıyorlar.
  • tek bana oluyor sandığım bir olaydı, beni aradıklarında da genelde iki çağrı atıyorlar zaten açmaya fırsat bulmadan kapatıyorlar. neyi amaçladıklarını çözemedim maalesef.
  • hangi alan kodu hangi ülkeye ait öğrenmemi sağlayarak genel kültür katıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap