• final rtm surumunu beta'larin uzerine kurmak kotudur.clean install yapin, rahat edin. bazi seyler sapitiyor yoksa ilerleyen zamanda.
  • realtek hd audio adli ses karti ile olan uyumsuzlugu sebebiyle bir turlu entegre mikrofonumu kullanamadigim isletim sistemi. son driveri, eski 1-2 driveri yukledim yine calistiramadim.
    bir de utorrent ile arasira problem yasiyorum.
    onun disinda gayet iyi aramiz. az once satranc bile oynadik.
  • ultime' de olsa creative sound blaster 5.1 kartlar icin herhangi driver ile insani mutlu etmeyendir. ya 5-1 olmaz ya hic calismaz edepsiz.
  • it's never too late şarkısını armağan ettiğim işletim sistemi. geç olsun da güç olmasın.
  • candir. vista fiyaskosundan sonra ilac gibi gelendir.
  • birçok yeni özellik eklenmiştir tamam, doğrudur ama hız konusunda hala xp ile yarışamayacağı da bir gerçektir.
  • bazı yerlerde: "bilmem kaç bin tane, üst düzey, birinci sınıf yazılım mühendisinin ürünü elbette güzel olacak" falan deniyor, çok komik... sanki bundan önceki windows'ları microsoft'un çaycısı kodluyordu.
  • bildiğin mac os x olmuş bu.

ancak dakka bir gol bir şöyle bir bug bulduk;

libraries diye bir özellik eklenmiş. buradan örneğin documents'e girince sizin bilgisayarınızda bu "document" klasörü olsun dediğiniz klasörlere ulaşıyorsunuz. düşünce güzel. ama bu klasörler windows 7'yi ilk kurduğunuzda şık bir "arrange by folder" opsiyonu ile gösterilirken, daha sonra kendi kendine bozularak tüm klasörlerin içeriği karışık bir halde gösteriliyor. arrange by menüsünün içinde "clear changes" diye bir seçenek var bu tür durumları düzeltip default'a döndürmek için. ancak bu özellik sadece "documents" için konulmuş. "musics", "videos", "pictures" klasörleri için unutulmuş.
  • sürücü desteği sıkıntılıdır. vista uyumlu printer driverları bile çalışmayabiliyor.
    (bkz: hp p1005)
  • hp yazıcılara sürücü tanıtırken windows 7 içindeki listede çıkmayanlar için hp universal print driver çare olmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap