şükela:  tümü | bugün
 • fox kids'de yayınlanan bir çizgi film.
 • jenerik müziği tarafımca çok başarılı ve güzel bulunan, fakat son zamanlarda izlerken bu müziğin üzerine "büyücüler büyücüleeer" şeklinde bir dublaj yapılmış olduğunu fark ettiğim çizgi film. ha seslerde falso yok, ama türkçe eklenen sesler çok yüksek kaçmış, ekleme olduğu çok belli oluyor.
 • alm. dilek iksiri
 • "kocaman bir kapta küçük zerzevatla 2 tutam minare gölgesini karıştırıp çevresinde bir de
  horon teptimmi,büyü hazır..." şeklinde türkceye çevrilmiş bir yaran jingle sahip,pek bi abuk,fox kids de yayınlanan çizgi film...
 • jim button gibi michael ende'nin başka bir kitabından uyarlanan çizgifilm.. 10 küsur sene önce afa yayınları dilek şurubu adıyla basmıştır bu kitabı. mauricio adlı kedi ve jacob isimli karga bu iki beceriksiz büyücünün büyülerinin kalıcı olmaması için çabalamaktadırlar.
 • tam adi der satanarchäolügenialkohöllische wunschpunsch* olan michael ende romanindan uyarlanan eglenceli cizgi film. bas kahramanlari pek bir soylu kedi maurizio di mauro ve kuzgun jakob krakeldir.
 • der satanarchäolügenialkohöllische olan kısmı türkçeye şeytankargaşatmasyondehalkoltamusal olarak çevrilmiştir dilek şurubu adlı kitapta. yeşil kapaklı bir kitaptı yanlış hatırlamıyorsam, (zaten erkek olan büyücünün en sevdiği renk de zehir yeşiliydi -cadınınki ise kükürt sarısı-) kapağın üst kısmında şeytankargaşatmasyondehalkoltamusal, altta da dilek şurubu yazardı.
  fakat ne yazık ki bu isimsiyi ne gibi bir ruh haliyle ezberlediğimi hatırlayamıyorum.
 • bitmeyecek öykü ve momo ile karşılaştırıldığında daha önce okunması gerektiğini düşündürten, az çok tanıdığını sandığın için bu kitapta az biraz hayal kırıklığı yaratabilecek, bir dilek şurubu yaratabilseydim içine neler koyardım sorusunu sordurma ihtimali olan ve bu ihtimalle yüzünün bir kısmında cadının bir kısmında da büyücünün yüzlerine ait bir kahkaha var eden, saat 5 ile 12 yi kapsayan ve bu kapsayışla zamanın uzunluğu ya da kısalığı hakkında yorum yapmanın zor olduğunu bir kez daha anımsatan, sık aralıklarla saatin fotoğrafının çizilmiş olması reel zamanla kitabın büyüsel zamanı arasındaki zaman karşılaşmasını yaptırtan, sonu gönençle biten mıcheal ende kitabı.
 • bir çizgi film. dilek iksiri büyücüler büyücüler na na na na naa, diye ilginç bir nakaratı vardı. bir kadın bir erkek 2 büyücü ikiye bölünmüş parşömenlerini birleştirince, şehri genelde abzürd bir biçimde kötü etkileyen bir büyü yapardı. 7 saat içinde büyü bozulmazsa kalıcı olurdu lakin bu büyücülerin hayvanları 7 saat içinde büyüyü bozardı bir şekilde. büyücüler de başarısız oldukları için bir adam tarafından ilginç cezalara maruz bırakılırlardı.
 • 'dilek iksiri, büyücüler büyücüleeeer' kısmı ile dilime pelesenk olan çizgi film.

  bir büyücüyle cadının, hikayesidir bu, bir iksirle yapılan, bir büyüdür bu... hey gibi bubonic'in cenaze arabası. şeklinde de bir kısmı vardı sanki, şarkının tamamı da olabilir.