*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • android içinde gerek stock rom gerekse custom rom'larda çeşitli mod'ları çalıştırmaya yarayan şukela framework. custom rom'lar hadi neyse de stock rom'larda kaynak koda erişip manipüle edememe sorununu bu framework ile aşmış arkadaşlar. gerçekten muhteşem bişey. ancak söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama cihazı rootlamadan çalıştıramazsınız.

  (bkz: https://github.com/rovo89/xposedinstaller)
  (bkz: http://mohammadag.xceleo.org/…ublic/android/xposed/)

  ekleme editi:
  bu da xda'deki sayfaları
  xposed modüllerinin koleksiyonu
  samsung ve htc nin touchwiz ve sense isimli kendi modifiye romları üzerinde pek çok oynama yapabilmenizi sağlayan modüller**** olduğu gibi saf (vanilla) androidli nexus veya google play edition cihazınızda da pek çok oynama yapabilmenizi sağlayan gravitybox isimli şahane bir multi tweak modülü mevcuttur.
  gravitybox kitkat
  gravitybox jellybean ve altı
 • apk düzenlemesi yapmadan framework mantolama ile android üzerinde çok çeşitli değişiklikler, düzenlemeler yapabileceğiniz android uygulaması. modüllerin şu an zaten mükemmel, ama daha da artırılırsa çok daha mükemmel olacağı aşikar.
 • hastası olduğum.

  en basitinden artık yeni telefonların ihtiyaçlarıyla ortaya çıkan overflow button, menu tuşu bulunan telefonlarda hiçbir işe yaramıyor. işlevi olan tuş varken fazlalıktan başka işe yaramayan menüyü bu sistem ile yok etmek mümkün.

  ya da kullandıklarımdan örnek verecek olursam; cyanogenmod'da şarj azaldığında şak diye ekranda beliren uyarıyı engellemek gibi, telefonu pc'ye her bağladığında ekranı işgal eden ekranı engellemek gibi, durum çubuğunu her zaman açılan programa göre şeffaf kullanmak gibi değişik değişik olayları size sunabiliyor.

  son olarak da xda'da bulunan şöyle toplanmış şeklini de yayınlamasam olmaz gibime geldi.
 • android l'de dalvik'in kesin olarak yer almamasıyla ister istemez yapı değişikliğine uğrayacak framework.

  şu an yalnızca dalvik'te çalışıyor. deneysel versiyonunda dahi art desteği yok: http://forum.xda-developers.com/…519825&postcount=1

  diğer yandan: (bkz: xprivacy)
 • android l için stabil çalışan bir versiyonu hala çıkmamış framework.
 • rootlu telefonun, android fanboylarının olmazsa olmazı... telefondaki bir çok şeye ince ayar çekmeye yarar modüller sayesinde, xperia recognized developer rovo başta lollipop için zor yapamıyorum edemiyorum, işten güçten geliştirmeye vakit olmuyor diyerek arpa istediğini belli etmiş ve tahminimce hatırı sayılır bir bağış alacağını tahmin edip lollipopa uyarlamıştır.. benim bile bağış yapmışlığım var, öğretmen maaşı ve ikiz çocukla:) o derece bir frameworktur
  saçma sapan stock romları baya rütüşlamayı sağlar, en çok işime yarayan özelliği, yeni bir bildirimi windows masaüstü gibi yeni küçük pencerede açıp işinizi görmeyi sağlaması, bunları tabi xposed yapmıyor, bunları xposeda bağlı modüller yapıyor...

  ayrıca aosp yada cm romlara da çok işe yarar ek özellikler getirir
 • lollipop'da olmadığını gören çoğu kişinin kit kat'tan ayrılamadığı efsanevi olay.

  ancak rovo89 adlı geliştiricisi buradaki mesajında müjdeyi verdi, millet bekleyişe geçti. yakındır lollipop'a gelmesi.
 • android 5.0 lollipop sürümü çıkmıştır. vatana millete hayırlı olsun.
  http://forum.xda-developers.com/…-lollipop-t3030118
 • android'in cydia'sı. cihazınızdan maksimum verim alabilmek için kurulması elzem bir uygulamadır. bunun modülleriyle telefonunuza evrim geçirebilirsiniz.
  misal : reklamsız android deneyimi, durum çubuğu ve klavyenin açık olan uygulama renkleriyle senkronize olması (ios'un durum çubuğunda default olan özellik), arkaplanda youtube çalışması, ekran kaydırma hareketleriyle uygulama kapatma (home tuşu işlevini kaydırarak yapıyoruz yani), durum çubuğu simgeleri değiştirme, durum çubuğuna dokunup liseyi başa alma (ios'ta default olan özellik, yani uzun bir yazı okudunuz ve en aşağısına indiniz sayfanın tekrar yukarı çıkmak için hunharca kaydırma hareketi yapmanıza gerek yok durum çubuğuna dokunun sayfa en üste gelsin).. v.s.
 • pek çok sikime yarayan uygulama. telefonunuzun tüm tuşlarına farklı özellikler atayabilirsiniz, uygulamaların nelere erişip erişemeyeceğini ayarlayabilirsiniz, uygulamalarınıza özel dil seçeneği belirleyebilrsiniz, arayüz iyileştirmeleri yapabilirsiniz. aklıma gelenler bunlar. daha pek çok modülü var xposed uygulaması üzerinden indirip deneyebilirsiniz.