aynı isimde "ya istiklal ya ölüm" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • yasin uslu'nun yönetmenliğini yaptığı trt ekranlarında yayınlanacak 6 bölümlük mini dizi. atatürk rolünü canlandırması için kıvanç tatlıtuğ'a teklif götürülmüş ama başka proje ile anlaştığı için rolü kabul etmemiş. dizinin yapımcılığını vizyon film üstleniyor senaryosunu kaleme alan ise funda çetin.
 • trt1'de yayınlanacak bir mini dizi imiş.

  kurtuluş ve cumhuriyet filmlerini hatırlayanlar vardır, atatürk'ü rutkay aziz canlandırmıştı. onun dışında yine birçok ünlü oyuncu vardı. her milli bayramda trt'de yayınlanırdı. çekildiği döneme göre çok güzel filmlerdi bence.

  trt hala eski trt olsaydı gerçekten güzel bir dizi ortaya çıkabilirdi ama beyaz tv'nin laciverti olan trt'den bir şey beklememek gerek. kim bilir kıvanç tatlıtuğ belki de bu yüzden atatürk rolünü kabul etmedi.

  edit: kurtuluş 6, cumhuriyet 5 bölümlük diziymiş aslında. ben çocukken kısaltılmış film versiyonlarını izlemişim sanırım. bir ara tekrar izleyeyim.
 • merakla beklediğim dizi. bakalım kurtuluş ve cumhuriyet dizileri kadar güzel olacak mı ? bu hususta pek ümidim yok fakat trt'nin milli mücadele dizisi çekecek olması bile bende heyecan uyandırdı.
 • yeni trt dizisi. oyuncu kadrosu artık sıktınız dedirtti. ulan altan erkekli daha 2 gün önce holding sahibini oynuyordu. dolunay soysert de aynı şekilde. insan bi durur. bi ara verir. sürekli dizi basıyorlar, sürekli filmde oynuyorlar. yeşilçam'dan farkları kalmadı.

  https://www.facebook.com/…1/posts/2927847177304381/
 • yönetmenliğini yasin uslu’nun yaptığı ve trt’nin milli mücadele’nin 100’üncü yılına özel hayata geçireceği projelerin ilki olan dev kadrolu dizi.
  senaryosunu funda çetin’in kaleme aldığı dizinin oyuncu kadrosunda ise ilker kızmaz, birkan sokullu, dolunay soysert, alina boz, melis sezen, osman sonant, hilmicem intepe, rıza kocaoğlu, alperen keskin, umut karadağ, ushan çakır, altan erkekli, mehmet özgür gibi isimler yer alıyor. dizide yerli ve yabancı 150’den fazla oyuncunun yanı sıra binlerce figüran yer alırken; dönemi en iyi şekilde ekrana yansıtabilmek için kullanılan onlarca gerçek mekân, dönem arabaları, silahlar, kostüm ve dekor tasarımı da izleyiciyi olayların içine çekecek.
  “ya istiklal ya ölüm” dizisi; 16 mart 1920’de itilaf devletlerinin istanbul’u işgal edip meclis-i mebûsan’ı dağıtmasından sonra mustafa kemal paşa liderliğinde vücut bulan kuvayı milliye hareketini ve ankara’da kurulacak tam bağımsız meclisin açılış serüvenini anlatıyor.
  ilk bölümü, istanbul’un işgalinin yüzüncü yılı olan 16 mart 2020’de yayınlanacak dizinin 6’ıncı ve son bölümü ise tbmm’nin açılışının yüzüncü yılı olan 23 nisan haftasında ekranlara gelecek.
  dizi, 16 mart 1920 ile 23 nisan 1920 tarihleri arasında yaşanmış 6 haftalık gerçek bir kesiti yine 6 haftada ekranlara getirecek.
  6 hafta boyunca mebusların canları pahasına, vatan aşkıyla gizli ve tehlikeli yollarla ankara’ya ulaşma çabaları, milli mücadele hareketine istanbul’dan silah taşıma gayretleri, mustafa kemal atatürk’ün yeni meclisi açma mücadelesi ve işgale karşı topyekûn karşı koyma iradesinin anlatıldığı dizi, trt’nin ses getiren ve hafızalara kazınan yapımları arasında şimdiden yerini alacak gibi görünüyor.
 • film çıkacak eğer fragman gibi çıkarsa çok üst seviye olur
 • 16 mart'ta trt 1'de yayınlanacak dizi.

  https://www.youtube.com/watch?v=f9knjt3g0f8

  ocak 2021'de gelecek filmin teaser'ı yayınlanmış.

  https://www.youtube.com/watch?v=rke9jswr-wu
 • 16 martta trt 1 de yayınlanacak olan dizi, içeriğinde mustafa kemal paşada var gibi, prodüksiyon saglam duruyor, ama kemalist tayfa gene bi bok bulur izlemez :) izlemeleri icin fox tvde filen yayinlanmali.

  fragman
 • atatürk'ü ne şekilde göstereceklerini merak ettiğim dizi.
 • trt ekranlarında gösterilecek olması izlememek için yeterli neden. bol eşcinselli netflix dizilerini izlerim daha iyi.