• herkesin o 100 mb'i doldurmasini bekleyen yahoo'nun, belli bir sure sonra: "nasi? iyi oluyo di mi? eger boyle devam etmesini istiyosaniz 3 kere horoz gibi otun ya da 5 kez e$ek gibi anirin" cinsinden mesajlar atabilir, pamuk eller cebe diyebilir.
    (bkz: komplo teorileri)
  • bundan 30 yıl sonra "bizim gençliğimizde yahoo email limitini 100 megabayta çıkarmıştı, biz de buna çok sevinmiştik, peeh!" şeklinde torunlarımıza anlatacağımız, hafızalardan silinmeyecek olay.
  • an itibariyle mailbox kapasitemin 250mb olduğunu görmemle birlikte, "şu rekabet de ne güzel şey.." diye düşünmeme neden olan vakayi hayriye..

edit: farkettim ki ayrıca gmail'deki gibi search mail özelliği de eklemişler.. bu arada sanırım daha tam oturtamamışlar sistemi.. çünkü çıkılıp tekrar girildiğinde gene 100mb olarak görünebiliyo, bu durumda bi ctrl f5 yapmanın gayet faydalı olabildiği gözlemlenmiştir tarafımdan..
  • yılda 20 dolara 2 gb'lık hizmetine geçmeye karar verdiğim servis. havam olsun.
  • yahoo'nun "thanks for being a loyal user" yani "sadık bir kullanıcı olduğunuz için teşekkürler" diyerek, 6mb ya da 4mblık e-posta kotasını 100mb'a çıkarması, ayrıca yanında bir kaç özellik daha vermesi durumu. google'ın gmail'inden korkarak yaptığı iddia ediliyor. ama neticede ilaç gibi geldi.
  • "yoksa tanrı da yahoo mu kullanıyor" ya da "yahoodi mi acaba?" kıvamında düşüncelere sevk eden sevindirik hadisedir*.
  • ahmet piriştina'nın vefatı haberinin hemen üzerine öğrendiğim; çok iyi bir şey olmasına rağmen acımı zerre hafifletemeyen olay. adam gibi sevinemedim. neyse, yine de sağol yahoo! toprağın bol olsun piriştina...
  • limit artırımını haber vermeye yönelik yollanan maildeki

".. it's our goal to offer you an email experience that makes it easy and enjoyable to stay in touch. periodically, we make service changes to enhance that experience for our users.. "

şu "experience" ibaresi biraz kıllanma yarattı bende. önce beleşten olayın güzelliğini gösterip bizim olayın tadına varmamızı isteyecek. sonra da "ahanda tekrar 6 mb yaptım, ver 9,95$ per year geri vereyim 100 mb ni" tarzı bi numara çekmelerinden korkmuyo değilim. zira kimse babasının hayrına 100 mb saçmaz sanal alemde.

(bkz: pazarlama stratejileri)
hesabın var mı? giriş yap