• rafet el roman'ın sürgün isimli altıncı albümünden güzel bir parçanın ismi.
    sözleri : (yanlış duymuyorsam)

yalan yalan gözlerimdeki inan
    beni senden ayırır bu yürek
    ben aşkı gizlediğim gibi serden

bir an dalıp kendini unutup
    gün gibi anılarla avunup
    biraz daha kopuyorum senden

durup düşünmek yetmiyor artık
    seni istiyor hergece bu beden
    kaçıp gitsek çok uzaklara
    sen ve ben

yalancı şahidimdir ay benim
    her gece denize vurur yakamoz
    ben aşkı senle yaşayamazsam
    varsın olmasın

yalan değil sözlerimdeki inan
    eli mahkum susuyor bu yürek
    ben ahımı çekiyorum derinden

biran kızıp herşeye küsüyor
    alıp kendini yollara vuruyor
    biraz daha soğuyorum senden

durup düşünmek yetmiyor artık
    seni istiyor hergece bu beden
    kaçıp gitsek çok uzaklara
    sen ve ben

yalancı şahidimdir ay benim
    her gece denize vurur yakamoz
    ben aşkı senle yaşayamazsam
    varsın olmasın
  • rafet el roman'in durup durup tekrar turnayi gozunden vurdugu bir parca olmustur. son zamanlarda yasadigi sikintilarin etkisine ragmen boyle bir parcayla geri donebilmis olmasi da ayri bir basari.
  • son gunlerin en guzel sarkılarından...cok hos...
  • yalancı şahitliği meslek edinmişlerin mesleğin ne sorusuna verdikleri cevap,,
  • pop muzik seven bir insan olmasam da beni alip goturen tam hedefinden vuran sarki..her ne kadar sozleri kimi yerde alakasiz olsa da ( yakamozun nereye vurdugunun sarkiyla alakasi ne rafet bey cevap ariorum gunlerdir) cok delikanli sozleri var..ben aski sende yasayamazsam varsin olmasin..wauv.. mukemmel bir yaz sarkisi..helal olsun..
  • "denize yakamoz vurması" gibi ufak bir bug dışında,hoş sayılabilecek bir yaz parçası.en azından "ben aşkı senle yaşayamazsam, varsın olmasın" sözleriyle varlığı unutturulmuş,yokluğu empoze ettirilmiş bir duygunun ehemmiyetini dile getirmiştir.bu da, çoğu "yakalarsam çatur çutur sikmekle bırakmam;beni terketmeye kalkarsan kemiklerini kırar, aazının tam orta yerine sıçarım" eğilimli şarkıları ters köşeye yatırdığı için önemlidir.
  • "sen ve beeeen" kismindaki echo hassas kulaklarimi taciz eden bir sarkidir nedense dense ense.
  • kaliteli parçaları ve şarkı sozleri ile piyasaya atıldığı ilk gunden bu yana, macera dolu amerika, gençliğin gözyaşları gibi harika parçalar ile pop muzik dalında adını her daim duyuran, kişilik babında pek beğenmediğim sanatçı. muhtar şapkası, yelek ve gomlekten oluşan ilk goruntulerinden sonra bir ara saçmalaması, resmen tikki olması hayranlarında sogumalara neden olmus, fakat bu parcaları yeniden yeniden kafamıza vura vura dinletmekte usta bir sanatcı unvanınıda korumustur. (bkz: surgun)
  • ... gizli oznesi "ben" olan guzide cumlecik.
  • amr diab'ın 'tamally maak' şarkısıyla melodi ve düzenleme olarak büyük benzerlik taşıyan rafet el roman şarkısı..
hesabın var mı? giriş yap