• televole'yi sunardi bu adam eskiden bir aralar.
  • ekrem dümerin oğlu
  • esra balamir'in eski kocası gudik bi kaç filmde oynamış insan
  • kanal 7, stv gibi kanalların çektiği televizyon filmlerinde çenesine taktığı gür keçi sakalıyla hristiyan din adamlarını canlandıran oyuncu.
  • sabah sekerleri tarzı programlarda sunardı.genelde kotu adam tipi yakısmazdı buna,o yuzden sempatik ve fırlama tipleri canlandırırdı.kırk yasına merdiven dayamasına ragmen genc gozukur boyle olgunlasmamıs,cocuksu kalmıs gibidir.
  • itiraf.com'da hakkında şöyle bir iddia yayınlanmış kişi;

bukresli; cinsiyet: erkek; yaş: 35; ülke: yurtdışı
    2 ay evvel bir teslimat icin istanbul'dan almanya'ya gittim. hemen ayni ucakla da geri dondum. almanya'da yolculari beklerken hosteslerle sohbet ediyorduk. bir gorevli gelip 2 kisinin deporte (sinirdisi) oldugunu soyledi. bunlardan biri, bayan sinema sanatcisi s.ç.'nin eski esi, temiz yuzlu oyuncu y.d. idi. adamin morali bozuk oldugu icin konusmadim. fakat 27.09.2004 tarihli hurriyet gazetesinin kelebek ekinde bu vatandasin soyle bir beyanat verdigini gordum: "hulya avsar'in turkiye'de jon yok sozu uzerine 5 yildir ikamet ettigim almanya'dan ulkeme dondum." e pes dogrusu!

ayrıca bkz. http://www.sabah.com.tr/…y/mag108-20040929-200.html
  • bugunlerde alcili ayagi ile ortalarda topallayarak dolaniyor. herhangi bir programini ya da rol aldigi bir filmi ya da reha muhtar in kendisini alnindan optugu programi , bunlardan hicbirini izlememis biri olarak kendisine bir antipati beslemeyince , birdenbire karsiniza cikiverince size pek sirin gorunebiliyor.
    boynuna bagladigi beyaz esarbi da beyaz alcisiyla pek uyumlu olmus...aman aman..
  • tum ismi ahmet yalcin dumer ve yanilmiyorsam da 20.01.1965 dogumlu..
  • türk sinema tarihinin kendisini harcamış jön adaylarına örnektir. bu arkadaş gerçekten pek bir temiz yüzlü pek bir sempatik pek bir ışıltılı bir çocuktu. bulunduğu dönemin türk sineması tokmakçı ihtiyacını karşılamaktan daha ileri gidemedi. jude law benzerliği çok dikkat çekicidir.
  • radyoculuk tarihinde unutulmayacak bir bombaya imza atmış ultra zeki(!?) insan. sabah gazetesinde yayınlanan haberi aynen aktarıyorum...

radyo programına her hafta bir ünlü konuk eden oyuncu yalçın dümer, son yayınında gerilimli anlar yaşadı. tarık akan'ı önceki günkü yayınına davet eden dümer, akan'la 'anne kafamda bit var' adlı kitabı üzerine söyleşi yaptı.
    canlı yayında önce sinema üzerine sohbet eden dümer, sonra akan'ın 'anne kafamda bit var' isimli kitabıyla ilgili sorular sormaya başladı. yalçın dümer'in elindeki kitabı incelemeye başlayan tarık akan'ın 'bu kitap orijinal değil' sözleri ortamın gerilmesine neden oldu. akan, 'kitabı nereden aldınız?' diye sorunca, yalçın dümer itirafını yaptı. tarık akan'ın karşısında adeta günah çıkaran dümer, "kitabı çok aramama rağmen kitapçılarda bulamadım. bu yüzden korsanını satın aldım" dedi. tarık akan bu cevap karşısında sinirlendi ancak programı sonuna kadar devam ettirdi.

alıntı için: http://arsiv.sabah.com.tr/…mag104-20051009-200.html
hesabın var mı? giriş yap