• ankara'daki tek yamaha bayiisidir. yamaha gibi güzel motosikletler yapan bir firmanın 5 milyondan fazla nüfusu olan bir şehirde yetkili kıldığı temsilcidir kendileri...

ama gizliden gizliye honda'ya çalışmaktadır. bu esnaf işletmesine motosiklet bakmaya gidip buradaki pespaye yaklaşımı ve iletişimi gördükten sonra kendini bir honda bayiisine atmayan yoktur ankarada...

bazıları önce baydara uğrayıp ardından düzce yamaha'da soluğu alıyor...

ha, ben merkezi arar durumu bildiririm derseniz, yine aynı zihniyetle (belki daha kötüsüyle) karşılaşıyorsunuz... işte o an yamaha markasından topyekün vazgeçiyorsunuz...

yzf ya da mt serisi bu noktadan sonra bir arzu nesnesi olmaktan çıkıyor...
    çünkü, motosikleti almakla iş bitmiyor. baydar aynı zamanda ankara'daki tek yetkili servis... satış kısmında böylesine pespaye takılıyorlarsa serviste başıma neler gelmez diye içinden geçiriyor insan...
  • mt 07'mi aldığım bayii

satışta hiç ilgilenme yok ama onuda şuna bağlıyorum sonuçta bu motosiklet, almak isteyen kişi arabadan farklı olarak ne almak istediğini zaten biliyor,
    o yüzden pek ilgi alaka olmuyor.

sağolsunlar motosikleti alırken koruma takozlarını hediye ettiler hakkını yemeyelim şimdi
  • tok satıcı tabirine yeni bir soluk getiren bir bayiidir kendileri. gidip r1 alsanız bile tatmin olmayacak seviyedeler. enstrumanlarını ve motosikletlerini deneyimlemiş ve yamaha kız bulsa evlenecek kadar yamaha aşığı birisi olarak beni markadan soğutmayı başarmışlardır. bu arkadaşlar bir yana, yamahanın servis ağı gerçekten çok boktan malesef ülkemizde.
  • 2017 de kendilerine sıfır r25 almak için uğradım. "nakit ödersem biraz indirim yapar mısınız?" diye sordum. adam kapıyı gösterdi. "almayacaksan bekleyenler var. sen bilirsin" dedi.

o şekil tok satıcılar. kendileri ankara'da tekel oldukları için, mecburen aldım tabi. o ara peynir ekmek gibi satılıyordu.
hesabın var mı? giriş yap