şükela:  tümü | bugün
  • okuma ve anlama özürlü editörlerin ve gazetecilerin çıkardığı paçavranın, ne yazıldığını anlamadan attıkları başlık
  • bu adamlar da salak, böyle bir manşet atıyor.
    adamlar kendi seçmeni ile dalga geçiyor. gelmişsiniz, yok beyin, yok akıl.
  • geçtim otokrasi nedir bilmelerini. ulan bir yanda trump diğer yanda putin bunlarla aynı karede olması bile sıkıntı olduğunu gösterir. sonuçta dünyada hangi aklı başında olan insan bunların bir araya geldiği bir fotoğrafı gurur kaynağı yapabilir?
  • derginin kapağını görüp gururlanacak türkiyeli seçmeni geçtim, anlamayıp övünç duyacak almancı bile var lan.

tanım: der spiegel’in dönemin otokratlarını resmettiği kapağın türk medyası tarafından yanlış yorumlanmasıdır.
  • yanlış anlamak değil yanlış anlatmaktır.
  • baskıcı(otokrat) liderler başlığı ve "millet benim" mesajıyla aşağılama yapılmış.
    tam bir türkiye özeti olmuş. kendini akıllı sanıp aptal durumuna düşürme.
    zekanın ve emeğin üç kağıt için bilinçli yanıltması.
    iyilik varken kötülük.
    başkasını aptal yerine koyarak aptallaşmak.
  • yanlış anlama değildir o, olsa olsa imaj zedelenmesin diye bilinçli çarpıtmadır. adamlar senin yüzüne tükürüyor, sen bunu propaganda olarak kullanabilmek için yarabbi şükür diyorsun. yüsüzlüğün, seviyesizliğin bu kadarı.
  • emekliye 2190 tl maaşta far görmüş tavşan gibi kaldım.başlıktaki haber nerde??
  • yanlış anlama değil yanlış anlatma’dır. bu adamları kendiniz gibi görürseniz yanılırsınız. adam yalancı, adam kötü, adam bunun farkında, yüzüne tükürsen yarabbi şükür der. çıkardıkları şeye gazete denmesi bunları gazeteci yapmıyor.