• aşık veysel'le karısının evliliği.

iz tv'de bir belgesele denk geldim veysel'in hayatını anlatan. kendisiyle ve karısıyla röportajlar da vardı.
    karısı şöyle dedi:

- ben giydiriyom, ben yediriyom, ben yıkıyom. hep ben bakıyom buna. her şeyiynen ben uğraşıyom. ben adam ettim bunu aslında.

hey gidi ablacım hey. adam derya deniz olmuş, sen hala yedirmede içirmedesin. ben adam ettim diyosun. veysel mi kööör sen mi körsün?
  • yanlış evlilik doğru bekarlıktan kötüdür
  • bir yanlışın bütün diğer doğruları götürme ihtimalinin olduğu ender durumlardan biridir.
  • her defasında hayatı biraz eksik yaşamaktır. orta yolu bulamamaktır. ya onun istediği ya senin istediğindir. sonra bir gün aynı pencereden bakabildiğin biriyle karşılaşırsın ve hiç başlamamış bir öykü milyonlarca acabayla bitiverir.
  • günümüzdeki boşanmaların 87%'nin sebebidir. (küsüratlı rakam verdim salladığım anlaşılmasın diye) diğer 12%'lik kısım şiddetli geçimsizlik 1%lik kısım ise şiddetsiz geçimsizlik yüzünden boşanmaktadır.

temel neden, kız ve erkek taraflarının aylelelerinin evi dayayıp döşeyip genç çiftimize teslim ettikten sonra '' alın la sabah akşam yiyişin köftehorlar zaaa xd xd '' demeleridir. ee dolayısıyla hormonal doygunluğa ulaşan(sanırım bu organ bende yok lan) genç çiftimiz evet çiftimiz geçim sıkıntıları ev borçları tarak kürek masraflarla boğulmadıkları için arta kalan zamanlarında bol bol tartışıp kavga etmektedir. ilişkimizin son raddesinde ise bebeğin evliliği kurtaracağını düşünüp bebek yapan genç çiftimiz evliliklerini en az 2 yıl daha sürdürüp sonra da mutlak sona ulaşırlar. ayrılırlar.

edith piaf: olm ciddi ciddi düşünüp bu entryi girdim vay amk zaman kaybıymışım. bu arada ben böyle yapmayacam lan.
  • bunu yapacağınıza yalnız ölün. bir taş ocağında ya da en zor işte neyse işte çalışmak için 10 yıllık sözleşme falan imzalayın, 10 yıl boyunca karşı cinsten kimsenin eline bile dokunmamaya yemin edin ne bileyim. ama bunu yapmayın.
  • babamın 50 yaşında erkenden ölmesine sebep oldu. ölmesinde tabii ki bir sürü sebep vardı, ama temeldeki sebep bir türlü "kendisi" olamadığı, yanlış evliliğiydi. mutsuzluktu.

eş vardır ömrü uzatan, eş vardır ömrü tüketen. eşinizi iyi seçin, lütfen. toplum baskısıyla, "herkes evlendi anacım" larla yapmayın, etmeyin.
  • kendim için gerçekleştireceğimi düşündüğüm durum. öyle bir aday mı var, hayır. peki niçin böyle düşünüyorum. kendi garip kişiliğim ve bir şekilde insanlarla zor anlaşmam. böyle bir şeyin olabileceğinin farkındayım ama yine de başıma gelir mi? bilmem. (bkz: hissi kablel vuku)
hesabın var mı? giriş yap