• lokantaya gidilir . tuvalete gitmek icin izin istenir.
    tuvaletten cikarken kafa kafaya bir bayanla carpisilir pardon denilir kafa kaldirilir. carptiginiz kisi aynadaki aksinizdir. dahasi sagli sollu carpmanin etkisiyle midir bilinmez kapiyi bulamazsiniz israrla aynaya carparsiniz .kahkahasini tutmaya calisan garson kolunuzdan durterek saginizda kalan girisi gosterir.
    adama bakmadan hizli adimlarla, saol dersiniz. siparisi arkadasa soyletirsiniz.
  • aile efradinin oylamasiyla ailenin salak i olarak naminiz yayilir . arkadaslarla bir araya gelindiginde ,her defasinda salakliklari ayni tempoyla anlatmaktan sikinildigindan
    -ya senin salaklilarindan 90 lik kaset ceksek mi acaba ? soyle biri geldiginde koysak da anlatmaktan kurtulsak denilir

bahse girilir.
    herkes hakkinizdaki bir salakligi anlatarak , arkali onlu kaset doldurulur .
    zamanla kopyalanma istegi ve talebin artisi sizi korkutur . kaseti kotu insanlarin ellerinde, kotu amaclarinda kullanmamalari icin devamli yaninda tasinir.

aci olan kisim ; kasedin bulundugu canta; ev tasirken , kapinin onunde unutulur .
    hem kaset kaybolur hem bir ani daha anlatilir .
    (bkz: kaset doldurmak)
  • para yatırmak için acele bir şekilde her zaman ki banka şubesine gidilir ve sıra numarası alınır. yarım saat sırada beklenir. tam size sıra gelmişken eşek kadar hedebank yazısını görürsünüz. kimseye çaktırmadan şubeden çıkar hemen yandaki hödöbank şubesine girersiniz ve tekrar sıra numarası alıp yarım saat beklersiniz ve paranızı yatırırsınız. çok sinirlisinizdir çok.
  • öncelikle bu entryi girip girmemek konusunda cok dusundum. kendimle savas verdim. aile sırlarımız acıga dokulsun mu dokulmesin mi dedim ama artık dayanamayacagım... babacıgım seni seviyorum*

sene 2000 küsür. ecevit basbakan. yok pantolonunu giymeyi unutmus, yok efendim ayakkabısız cıkmıs sokaga, basbakan bunamıs gibi haberler dört dönüyor etrafta.

sevgili babacıgım da yemegi fazla kacırmıs* elinde soda sisesi o haber senin bu haber benim zap ü sefer eyliyor...

yine bir ecevit haberi. yine bunama teraneleri. benim ömrü hayatında ecevite hic oy atmamıs babam "ayıp ya hu" diyor. "adam kac yasına gelmis, ayrıca önemli olan ülkeyi yönetmesi siz onunla ilgili haber yapın", "kimbilir siz o yasa geldiginizde ne halde olacaksınız" diyor...

soran gözlerle babama bakıyoruz annem ve ben. bu humanist cıkısın ardından ne gelecek diye. babam gözlerimizle sordugumuz soruları anlar gibi devam ediyor.
    - bak ben bu yastayım*, gecen gun dolmusa bindim bi baktım fermuarım acık
    (gülüşmeler)
    - ee baba ne yaptın fermuarı öyle görünce?
    (eliyle göstererek)
    -ne yapayım hemen kapattım.

o an
    iste o an babamın bittigi andır sedat abi*... cunku bu fermuar kapatma hareketini gösterirken bir elinde de soda sisesi var ve soda fışır fışır gibi efektler yaparaktan yere akmakta...

muha haha hahaa diyerek annemle birlikte yerlere yatıyoruz. konusacak, durumu acıklayacak halimiz bile yok. sadece gülüyoruz. ama babam sinirleniyor.

"ne var bunda bu kadar gülünecek alt tarafı fermuarımızı acık unutmusuz" diyor ve aynı hareketi, fermuar kapatma hareketini tekrarlıyor ve yine soda sisesi olan eliyle gösteriyor hareketi. eh soda bu sisede durdugu gibi durmuyor. yine fışır fışır...

yine yerlere yatmısız ama artık babam sinir modundan cıkmış, küsme moduna girmiş. güc bela ne yaptıgını acıklıyoruz. önce inanmak istemiyor ama yerdeki ıslaklık herseyi kanıtlıyor...
  • abla yatarken kemal sunaldan feyz alinip bir bardaktan bir bardaga su bosaltilir. iseyecegi dusunulen abla sesten uyanip gozlerini acar. yerinden firlar .
    niye yaptin !!soyle niye yaptin bunu diye cigliklar attiginda
    deniyordum denilir .
    deneyin ne oldugu anlasilinca, onde abla arkada turlanir bir surahi su kafaya dokulur .
    (bkz: kardese yapilan iskenceler)
  • aynı gece içinde
    -önce evin anahtarını evde unutmak sonucu annenin telefon açması, cumartesi gecesi eve erken dönmek zorunda kalmak..
    -sırf otopark parasını az vermek amacıyla sokağa parkedilen arabanın yanına geldiğinde arabanın kapılarını kilitlemediğini görmek * *
    -eve dönüldüğünde 2 haftadır sistematik olarak potansiyel hırsızlarca zorlanan evin kapısını kilitlemeden yatağa gidip yatmak

sabaha hepsi için anneden azar yemek
  • bir arkadastan biliyorum. boyle aptalca birseyi kendi basima gelmis gibi anlatmam mumkun degil ki zaten. neyse: bu arkadas, cep telefonunu kaybedip yenisini de uzunca bir sure almiyor. bu arada tum iletisimi kendi evindeki telsiz telefondan yapiyor. hem telefonda da caller id var. onu arayani o geri ariyor falan. ev telefonu, ama kullanisli yani. hem evde yokmus numarasi yapip acmadiginda, kimse hicbir bok soyleyemiyor. sahane yani...
    ee neyse konuyu yamultmiym. bu bigun gene bole konusurken telsizle, evden falan cikiyor. elinde telsizle merdivenlerden iniyo. arabaya binip konusmasi bitince telefonu yan koltuga koyuyor. iste orda hayvan gibi telefonu goruyo, tabii elinde inmis. mecbur yukari cikip telefonu sarja koyuyo. e malum telsiz telefonlarin, cepten daha fazla avantaji olsa da, sarji pek uzun gitmiyo. bi de kapsama alani 50 metre falanmis galiba...
    neyse.
  • daha yaşanmamış ya da unutulmuş olandır. (bkz: vay be)
  • baba isten gelmistir.insanlari sinirlendirebilme deneyi yapilmaktadir.babanin omzunu parmakla durterek ;
    -baba niye sinirlisin
    - sinirli degilim ki
    - sinirlisin ne oldu
    - sinirli degilim dedim dur haberleri izliycem
    - ya baba birseye sinirlendin soylesene
    -sinirlenmedim kizim ama sinirlenicem ( disler sikilir )
    - baba bak gercekten sinirli gorunuyorsun ( kac dk devam edilir bilinmez)
    - sinirli degilim dedim cekil gozumun onunden sipa !!!! ( bagrilir kukrenir )
    - ben ..ben.. sana sinirlisin demistim ama ...( deney benim uzerimde ters teper )
    ev ahalisi babanin sinirine yakalanmadan odada gulmektedir
hesabın var mı? giriş yap