şükela:  tümü | bugün
 • televizyon uyarlamasının kanal d'de yayınlanmasıyla birlikte edebiyat uyarlamaları furyasını başlatacak gibi görünen eser. en kötü furyamız böyle olsun gerçi, gelen edebiyattan gelsin.
 • (bkz: gokce bahadir)
 • bir kere role hic yakismamis, solaryumlu halil ergun'un diline pelesenk ettigi "bizim aileye sonbahar geldi"si olsun, muzigi olsun, sonra fragmani olsun her karsilasmamda kafayi duvarlara vurarak intihar etme* durtusuyle yakip tutusturan dizi. ders calisirken "bize sonbahar yaprak dokumu" diye mirildanan insanlar yaratti en sonunda!

  donek edit: halil ergun'un ten rengi acildikca role daha cok yakisti, sonbahar metaforundan da uzaklasildi. izin veriyorum, izlenebilir.
 • içimi açmış kanal d dizidir. eksiğine gediğine, kenarına köşesine dokunup, ellemeyeyim de, bana hissettirdiklerine zarar gelmesin istedim. hiç değilse günümüzün yarı hiperaktif cahil nesline türk edebiyatı'nın köşe taşlarını böyle anlatma şansımıza zarar gelmesin istedim. pokemoncular zaten elden gitti, bari mahalle köşelerinde, kasaba evlerinde, köy kahvelerinde aptal kutusuna bağımlı olarak yetişenlerimize, "reşat nuri güntekin" kimdir, bilme şansı tanınır, sonradan sokma feminist kadın dialoglarını ezberleyeceklerine, yaprak dökümü'yle dalga geçmek için bile olsa bakarsın eserin aslını bilmek zorunda kalıverirler diye sevindim.
  hiç sevmediğim bir oyuncu olmasına rağmen halil ergun'un otobüs durağındaki haliyle gözlerimi yıkadım. mesude eraslan'ın incelikli görüntülerine, ece yörenç ve melek gençoğlu'nun dozunda dokunuşlarla yaptıkları uyarlamaya, ay yapım ve kerem çatay'a cesaretlerinden dolayı saygı duydum. ellerinize sağlık!
  sevgili kendine sosyalist'in de dediği gibi: gelen edebiyattan gelsin...

  ek: dün geceden oldukça başarılı çıkmış dizidir. share de oldukça yüksek. dizi, total'de 14.90 share alarak altıncı, ab'de 20.10 share alarak üçüncü olmuştur. tebrik ederim..
 • ev ahalisince "iyi diziymiş" denen dizi, halil ergun guzel yakismis aile babasi rolune
 • bennu yıldırımlar'ın, -fikret rolünde- şehir tiyatrolarından sonra, televizyonda da harikalar yarattığı dizidir.
 • dün akşam ilk bölümü ile izleyici ile buluşan ağlatacak dizidir. sanırım tutacaktır ancak baba rolü seçiminin başka bir oyuncu olması daha uygun olurdu sanırım, anne ile uyumu tam yakalayamadım seyrederken.
  bennu yıldırımlar'ın hikayeyi anlatan sesi, diziyi alıp götürüyor, hem seyrederken hem de dinlerken mest olduk.
 • halil ergünden kaynaklanıyo olsa gerek bana baba evini hatırlattı ama tabi ben yaprak dökümünü okumamış, izlememiş biriyim.