• babaannelerin kullandığı, güldürme özelliği taşıyan sözlerdir.
    örneğin:
    dedem, babaannem ve kuzenlerim yemek masasında oturuyoruz.
    babaannem hayatımda ilk defa o gün gördüğüm borani diye bir yemek yaptı ve masaya da birkaç tane soğan koydu ama yemeğin ortasına kadar kimse soğanlara dokunmadı.
    bunu gören babaannem gayet içten bir şekilde: soğanları niye yemiyorsunuz? soğan boraninin pezevengidir!
    masadaki herkes bi anlık şaşkınlıktan sonra: puhahahahh!
  • kutu kafalı.

özellikle kafayı taktığı bir kuzenime çok söylerdi bu lafı.karadeniz kadınına özgü küfürbaz çeneden neler çıkıyordu inanmak zor ama en çok aklımda kalan bu.kutu kafalı ne yaw ahahahahh.
  • ıspanağın pezevengi yoğurttur
  • -sen kimsin**

add it: *
  • nur içinde yatsın, "gece sakız çiğnemek ölü eti çiğnemek gibidir" derdi benimkisi hep.
    hak verirdim. eski yeşilçam filmleriyle büyüdüğümden mi nedense artık, bana zaten hep biraz orospu işi gibi gelmiştir sakız çiğnemek.
  • -off sen de sıç itim sıç!

her dediğini yaptırıyorsun manasında galiba.
  • ne de olsa yaran baba sözleri'nin oluşumunda ciddi bir payları vardır.
  • (güneşin altında, düğün kornalarının çalındığı sokakta, ayağındaki hafif sakatlık yüzünden zor yürüyen babaanne tarafından koluna tutunulup yürünen, kan ter içinde kalan torundan gelen feryat niteliğinde replik)

-"babaanne daha ne kadar dolaşacağız? bence burdaki çoraplar babalar günü için iyi..", "merserize midir nedir, ondan bulamayacağız galiba, bak bu bıdı bıdı.."

-"sen babanı bilmez misin, ne sinekli bakkal'dır o... kolay beğenmez!"

-sinekli bakkal?!!??!
  • internete dalmış 2superfilm1den kişisi kafasını kaldırdığında gözünü kısıp ekrana dikmiş 1 adet babanne görür,

babaanne:(ekrana dokunarak) bu sineği sen mi oynatıyosun?
    2superfilm1den: ahah sinek değil o babanne fare. ben buraya dokununca parmağımın gittiği yere gidiyo.
    babanne: sinek o. fare o kadar küçük olur mu?!
  • -ben polbremleri olan bir kadınım (bkz: problem)
hesabın var mı? giriş yap