5371 entry daha
  • iki oğlumu alıp kaçtığım evde düzeni biraz oturtunca çocukları uyuttum. biraz içtim, biraz çerez niyetine korku filmi izledim. ışıklar kapalı tabii. hafif gevşemişken balkona çıkıp sigara içeyim dedim. girişte oturuyorum ve apartman girişi balkon gibi ve benim balkona 1.5 metre civarı uzaklıkta. sigaramı yakıp balkona çıktım, kafamı kaldırmamla yüreğimin hoplaması bir oldu. apartman girişinde yerde bir tabut var ve kapağı hafif açık. apartman kapısının üzerindeki sensörlü lamba sürekli yanıp sönüyor ve bir allah'ın kulu ortada yok. elimde sigara tabuta baktım kaldım. epey bir süre anlam veremedim. o arada yukarıdan iki kişi gelip üst katta oturan amcayı battaniyeye sarılı şekilde tabuta yerleştirip götürdüler. önce korkuyu sonra üzüntüyü dibine kadar yaşadım. bir daha da korku filmi izlerken içmedim.
  • bölümde yine bir grup ödevi dersi verildi, grupta 4 kişiyiz. gruptan bir çocuk her hafta olan buluşmaya katılmadı, okula da gelmedi iki gün. ödevin teslimine de 1.5 hafta var. eve dağıldığımız akşam whatsapptan sorduk: “bugün neden gelmedin ödevi yapacaktık?”
    çocuk “abi sormayın ben izin aldım, şey vuruldum da” diye yazmış. tabii hiçbirimiz ciddiye almıyoruz acaba hangi kıza vuruldu diye geçiştirdik. ertesi hafta hocayla konuşurken öğrendik ki çocuk gerçekten kalçasından vurulmuş. marketten eve dönerken bir motosikletli kıçına isabet ettirmiş, daha vahim olansa doktor pansumanı halledip kurşunu tehlikeli bir bölgede olduğu için çıkarmamış; bu yüzden de 6 ayda bir kontrole gitmesi gerekiyor.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap