şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu sıralar hayli anlam kazanan ifade.

  bir zamanlar olduğu gibi tuzakçılar tarafından kurulduğunda tiksinti yaratır, hırs yaratır, mücadele yaratır.

  gel gör ki bugünlerde olduğu gibi adaletin gerçek savunucuları tarafından kullanıldığında tokat etkisi yaratır, program terk ettirir insana. geceleri uykulara da etkisi vardır diye düşünüyorum.

  hadi bakalım.

  edit: birçok insan nedense bu ifadeyi söyleyenin egosuymuş gibi görüyor. sanki sırf söyleyen istedi diye yargılanacaklarını iddia ediyormuş gibi. oysa yine yeni yeniden mağduriyet yaratırken atlanılan bir nokta var: bunu söyleyenler olarak biz fikrimize ters düştüğü için, bizim istediğimiz tipte insanlar olmadıkları için değil; gerçek adalet'e inancımız olduğu için söylüyoruz yargılanacaksınız diye. aksi olsa, sırf fikrimize ters düştükleri için yargılanacaklarını iddia etsek yargılanacaksınız değil, yargılayacağız derdik.

  şimdi bu editteki gerçek adalet lafından da mağduriyet çıkaran olur kime göre neye göre gerçek adalet diye. o yüzden peşinen söyleyeyim: hiçbir somut delile dayanmaksızın bir toplumu kışkırtmak, toplumun bir kesiminin nefretini başka bir kesime yöneltmek ve bir nevi iç savaş tetiklemek, gerçek bir adalette yargılanır. bunu anlamak görmek bu kadar zor değil.
 • nefis bir apokaliptik laf. semavi dinlerin insanlarinin gazini almaya calisan; muritlerine, dunyada yasanan onca zulme, haksizliga, vicdansizliga yine de sebat etmelerini ve nihai adaletin er gec ote dunyadaki o ilahi terazide tartilip dagitilacagini belleten cagrilari gibi mubarek, muhayyel bir adil gelecek. ama gelecek mi o gelecek oyle bekleyerek? geldigi hic vaki mi?
 • bu gün duvarda gördüğüm yazı, sanırım ciddi ciddi sloganlaşma yolunda, bir de şaka maka bu kelimeden tırsmaya başlayan bir yandaş takımı var. evet bence de y a r g ı l a n a c a k s ı n ı z !
 • sözlükte kullanılış şeklini kaderci, umutsuz bulduğum tabir. yargılansınlar tabi ama nasıl? kim yargılayacak yani? mesela sen ne yapıyorsun bunun için de bu kadar kesin yargılanacaklar diyorsun?

  yargılanacaksınız! birileri gelip sizi yargılayacak valla bak der gibi. çocukken o hiç kiminin görmediği karateci abi gibi bir şey. son olarak evet yaptıklarının hesabını verecekler ama onun için çok çalışmak lazım. bu kan emicileri devirecek olan da yargılayacak olan da halk iktidarıdır.
 • içinde bulunduğumuz durumu en iyi anlatan sözcük. ne güzel söyledi enver aysever.belki 3, belki 5, belki de 10 sene sonra olacak ama gerçekten olacak.
 • yargilaniyorsunuz ey cemaat...
 • tam dönemin ruhu bir laf, şu ara herkes birbirine karşı bunu kullanıyor, kimin kimi yargılayacağı belli değil. zaten hukuk sistemi ve mahkemeler de öyle bir noktaya geldi ki, "herkes bir ara 15 dakikalığına da olsa yargılanacak" gibi bir his var içimde, kaçış yok.
 • yavru tosuncuğuna lamborghini alan plakasını adını yazdırtan 7 500 - 8 000 dolar maaşlı devlet memuru elçiler için.
  yurt dışında çevirdiğiniz illegal işler için!

  günü geldiğinde yargılanacaksınız