şükela:  tümü | bugün
 • buraya sayfalar dolusu entry yazabilirdim fakat bir kaç düşünce ile özetlemem gerekirse, ülkenin gidişatının insanlara olan yansıması şu zamanda kaos ve endişe verici olmaya başlamıştır. bu durumu hafife almamak ve üzerinde durulmaz ise tehlikeli sonuçlar doğurabilecek bir noktaya gelmesi kaçınılmazdır.

  iç huzuru sağlayamayan bir devlet yönetimi, ülkesinde yaşayan dil,din,ırk farketmeksizin insanları tedirgin etmeye yeter de artar bile. sokaklara çıktığım da insanların yüzüne bakıyorum ve şunu gözlemliyorum.
  ''hepimiz patlamaya hazır birer bomba gibiyiz'' kafamda bu canlanıyor ve insan iyide olsa kötüde olsa yapmak istediklerini yüzüne yansıtır, bunu anlarsınız hissedersiniz ve ben insanların içindeki kuşkuyu, nefreti, karamsarlığı ve boşluğu görebiliyorum. bu çok ama çok kötü bir durum. eğer ki yaşadığın ülke sana huzur vermiyorsa, o zaman sen de huzuru başka yerde aramalısın dostum.

  dost acı söyler.
 • bugün bir kadin arkadaşım yurdun önünde gasp edilmeye çalışıldı. motorsikletli iki gaspçı kızı çantasından yakalayıp sürükledi. vücudun da ve kafasında darbe var, çantayı bırakmamış o anki refleksle. kitlenmiş. olay yerine polis geldi sorguladi ifadesini aldi. hastaneye götürülmesi gerekiyordu ambulans çağırıldı. kayda "düştü" diye yazmışlar. adli yargı başlamaması için...
  polis memurunun konuşmasını olduğu gibi aktarıyor: bu kişi bulunmaz ha, cok seyapma, yani plaka yok, ancaa yeni suçlar işlemeli ki bulalim.
  hastanede nereden düştün diye sorduklarında anliyor, ne düşmesi beni gasp ettiler kafami carptim diyor. banane ilk geldiğinde soyleseydin buraya böyle yazılmış diye o durumdaki bir insana bağırıyorlar.
  21 yaşındaki bir bir kadının dediklerini bende size aktarıyorum,
  "kimi kime şikayet edeyim? bu ülkede kendimi nasıl koruyayim? vücudumdaki eziklerden daha çok canımı yakıyor oraya düştü yazılması..."

  böyle düzene lanet olsun!