• ülkemde görmek istediğim tarzda bir sorun. ıyi olcak iyi. hadi bakalım.
  • bisiklet yolu olan şehirlerde bile kimi yerlerde bisiklet yolu yaya kaldırımından verilir. yani bisiklet kimi zaman arabayla, kimi zaman da yayayla aynı yolu paylaşır. bisiklet yolunun belirtilmediği şehirlerde ise ne zaman kaldırımdan ne zaman yoldan gideceği kararını bisiklet kullanıcısı verir.
    anayolun müsait olmadığı durumda bisikletliye yoldan gideceksin demek o trafikteki herkesin canını ve malını riske atmak olur.

edit: trafiğin motorlu araç trafiğine kapalı olduğu hemen hemen bütün yollar bisiklet kullanımına açıktır. gecis ustunlugu yaya, bisikletli, araba seklindedir.
  • yürüyen hayvanat bahçesi, hem de kaldırım değil, bildiğin trafiğe mrafiğe kapalı yolda arkamdan laaak diye geçirip yoluna devam ettiydi. sene 2007 filan. bul beni talükatını siktiğimin ibnetoru, seni elimden bisikletsever ekşicilerin bile alamayacağı kadar bilendim sana.

geri zekalı hareketidir. çoğu geri zekalılık gibi buralarda savunulmasını bekliyorum, hadi bakalım.
  • yaya olmanın verdiği inanılmaz huzur, ta ki arabanıza binip şoför olana dek.

yaya mı olsam,
    şoför mü yoksa?
    ne o, ne o, ne o,
    davar olunmalı, oğlum
    davarıyla, öküzüyle, çomar olunmalı..
  • kaldırım varken bisiklet yolundan yürüyen davarlar kadar davar olamayacak davardır. bir de böyleleri bisiklet geçerken asabileşip bisikletliye yol vermemekte diretirler.
  • yogun istek uzerine bilaller icin tekrar gelsin: (bkz: kaldirimda bisiklet suren insan)
  • var böyle insanlar. sen yaya olarak yürürsün yürümen gereken yerden ama senden yol vermeni beklerler. bunlarda insan naparsın işte aynı havayı soluyoruz.
  • yok denecek kadar az bisikleti yolu olan bir ülkede, motorlu taşıt yoluna çıkıp hayatlarını tehlikeye atmak yerine daha makul olanını yapan insanlardır.
    bunlara dil uzatan davarların birçoğu direksiyon başındayken bisikletli birisine denk gelse, basar kalayı, "ne işin var lan burada? geberecen, siktir git kaldırıma!!" der.
  • kabul görmeyen, hak tanınmayan bisikletlinin mecbur kalıp yaptığı şeydir. 'en azından kaldırımda ölüm tehlikem daha az' diye düşünmüştür bu. ama hayatında bisiklet kullanmamış davar ne bilecek ki?

bi bitmediniz be kardeşim. arabalısı ayrı dert, kaldırımda yürüyeni ayrı dert. hiçbir toplumda bisiklet bu kadar ötelenmemiştir.
hesabın var mı? giriş yap